کد خبر: ۶۶۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - 2015June 20
شفاآنلاین :سلامت >جامعه پزشکی >وزیر بهداشت،درمان وآموزش پزشکی گفت: مواردی از برخی پزشکان دیده‌ام که واقعاً خجالت کشیده‌ایم. بخش مهمی از استیصال مردم در نظام سلامت به خاطر طمع، زیاده خواهی و منفعت خواهی برخی از ما پزشکان است، در حالی که ما پزشکان مردم را رها کرده‌ایم و فقط زیر یک سقف می نشینیم و از هم تعریف می‌کنیم.

به گزارش شفاآنلاین،دکتر حسن قاضی زاده هاشمی، در همایش راهکارهای ارتقای شأن جامعه پزشکی در برج میلاد که که با امضای تفاهمنامه سازمان نظام پزشکی و مجمع انجمن های علمی پزشکی همراه بود، افزود: آرزو می‌کردم،‌وزیر نبودم و خاطر همه جمع باشد که دیگر در هیچ انتخاباتی کاندیدا نخواهم شد.

وی خطاب به نمایندگان انجمن های پزشکی گفت: مردم در بخش های مختلف مشکلات بسیار زیادی دارند قبلاً که وزیر نبودم و فقط به عنوان یک چشم پزشک و رئیس انجمن چشم پزشکی فعالیت می‌کردم،‌نگاهم فقط حمایت از یک صنف بود ولی امروز که مشکلات مردم را می‌بینیم نظراتم تغییر کرده است.

وزیر بهداشت افزود: الان دیگر برای مهم نیست که جامعه چشم پزشکی درباره من چه قضاوتی می‌کند، عمل به مسئولیتهای اجتماعی و منافع کل مردم برای من مهم است زیرا در این مدت مسئولیت مواردی را از برخی همکاران دیده‌ام که واقعاً خجالت کشیده‌ام.

وی گفت: برای من مهم نیست که چه کسانی برای من کف می‌زنند یا هورا می کشند، یا بر عکس چه کسانی علیه من تیتر بزنند و حرف و حدیث راه بیندازند، دنیا بسیار زودگذر از این حرفهاست. ما هستیم و کارنامه ای که در پیشگاه ملت، شهدا و دنیای دیگری که به آن معتقدیم.

هاشمی افزود: ما همیشه فکر می‌کردیم خیلی با اخلاق هستیم اما اساتید ما از ما با اخلاق تر بودند، داشتن انصاف و رعایت حقوق شهروندی گوهرهای نایابی شده‌اند. فارغ التحصیلان جدید ما با این آدرسهای غلطی که به آنها داده‌ایم که اگر می خواهید پولدار شوید حتماً باید در این رشته‌ها تحصیل کنید، با این وضع مطمئن باشید، در آینده مشکلات بشتری خواهیم داشت.

وزیر بهداشت ادامه داد: از شما همکاران می پرسم،‌خداوکیلی مردم در مراجعه به مراکزی که در آن خدمت می‌کنید، احنرام می‌شوند؟ آیا حقوق آنها رعایت می‌شود؟ خودتان قضاوت کنید، من در این ۲۲ ماهی که گذشت مکرر دیده‌ام که مردم واقعاً مستأصل هستند،‌بخشی از استیصال آنها از سر طمع و زیاده خواهی ما و از سر منعفت طلبی ماست.

وی گفت:‌ اگر ما مردم را نداشته باشیم، یک جای کار به بن بست خواهیم خورد،‌و هیچ کاری نمی توانیم بکنیم،‌تمام قدرتمندان و احزاب دنیا،‌همه در نهایت به سراغ مردم می روند،‌ولی ما مردم را رها کرده‌ایم و مرتب زیر یک سقف می‌نشینیم و از هم تعریف می‌کنیم،‌خودمان را هم خیلی مقدس می‌دانیم و بعد هم انتظار داریم که هر آنچه می‌خواهیم برایمان اتفاق بیفتد،‌این شدنی نیست.

وزیر بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت اکنون در مسیر درستی حرکت می‌کند، اعتباری که الان در اختیار وزارت بهداشت است، قابل مقایسه با قبل نیست، رضایتمندی مردم از بخش دولتی بیشتر شده است، ملاک ما مردم است، خیلی ها به از مردم حرف می‌زنند اما در واقع به جای مردم حرف می‌زنند.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
فیروزه معین زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۱
1
1
وقتی مشکلات صنفی ما به کوچه خیابان کشیده شود و هر فردی از مبلغی که برای هر شب کشیک قرار است پرداخت شود اطلاع دارند انتظار احترام از په کسی را داریم. متاسفانه .... گویا فقط اطرافیان خود را می بینند که درآمدهای کلان دارند. متاسفانه در بیشتر رشته های تخصصی و فوق تخصصی و در بیشتر شهرستانها درآمد پزشکها بسیار کمتر از دوستان .... است.
مانا محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۱
2
2
جناب وزير
من هم مثل شما از ديدن بعضي از همكاران خجالت ميكشم
از اينكه ميبينم استعدادهاي كشور پس از فارغ التحصيلي،محروم از امكانات اوليه زندگي ،در دورترين نقاط كشور ..... به بيگاري گرفته ميشوند تا وسايل ..... فراهم گردد . از اينكه امكانات اوليه زندگي مثل اپارتمان و ماشين براي همكاران طرحي يك ارزو محسوب ميشود از اينكه ميبينم شرايطي كه براي انها فراهم كرديد، حقوق اوليه انساني انها مانند مادر شدنشان را هم متاثر از خود كرده است از اينكه حقوق منشي.... بيشتر از كارانه همكاران طرحيست .من هم خجالت ميكشم از اينكه يك پزشك به تنهايي بيش از تمام.....پزشكان طرحي درامد دارد و اتفاقا خود را مدعي ميداند نه بدهكار!!
راستي جناب وزير نفرموديد اگر ٢٠٠ رزيدنت و ٧٠ فلو تربيت شده توسط شما مايه خجالت باشند، ريشه اش را در كل كلاس بايد جستجو كرد يا در ....؟!!
ما هم خجالت ميكشيم اما يك چيز متفاوت است ؛ جنس خجالت هايمان!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۲
1
0
خیلی خوب گفتی وزیر عزیز بعضی از پزشکان خصوصا در شیراز مردم را به شکل دستگاه خودپرداز بانک میبینند
ناشناس
|
Canada
|
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
0
1
ما هم خجالت میکشیم از اینکه در مملکتی زندگی میکنیم که در امد یک پزشک متخصص با ان همه سابقه درس خوندن و سربازی و طرح و ورود به بازار کار در سی و اند سالگی از یک دلال ملکی که اصلا احتیاجی به تحصیل خاصی ندارن و یا یک سوپر مارکتی سر محلشون بسیار کمتر خواهد بود اگه بخواهد تعرفه های کار شناسی نشده مورد نظر دولت را رعایت نماید.... جناب.....
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: