کد خبر: ۵۶۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۳ - ۱۱ فروردين ۱۳۹۴ - 2015March 31
شفاآنلاین :رییس پلیس راهور ناجا از مسافران نوروزی خواست زمان بازگشت خود از سفر را مدیریت کرده و از امروز نسبت به بازگشت از سفر اقدام کنند.

به گزارش شفاآنلاین ،سردار اسکندر مومنی با اشاره به وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور اظهار کرد: در حال حاضر در استان‌های نیمه شمالی،‌ شمال غرب و شمال شرق کشور شاهد بارش باران و نیز بارش برف در ارتفاعات هستیم از این رو جاده‌ها لغزنده است و می‌بایست رانندگان هنگام تردد از این مسیرها قوانین و مقررات مربوط به رانندگی در چنین شرایطی را رعایت کرده و حتما ضمن پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز فاصله طولی مناسبی را نیز با خودروی مقابل اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه از ساعاتی دیگر برای آغاز موج بازگشت سفرهای نوروزی در بزرگترین عملیات ترافیکی سال آماده می شویم اظهار کرد:‌هم اکنون در برخی از محورها شاهد ترافیک پرحجم هستیم و در محورهای شمالی نیز عمدتا ترافیک نیمه سنگین است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه موج بازگشت از سفرهای نوروزی در حال شکل گیری است اضافه کرد: نکته قابل توجهی که رانندگان باید حتما آن را مدنظر قرار دهند مدیریت زمان بازگشت از سفر است. از رانندگان می خواهم که بازگشت خود از سفر را به روز و ساعت پایانی تعطیلات موکول نکرده و از همین امروز نسبت به بازگشت از سفر اقدام کنند تا روز طبیعت را در یکی از تفرجگاه‌های نزدیک به محل سکونت خود پشت سر گذاشته و در روز چهاردهم نیز برای آغاز سال کاری آماده شوند.

مومنی ادامه داد:‌آن دسته از رانندگانی که قصد دارند بازگشت خود از سفر را به روز چهاردهم موکول کنند باید بدانند که قطعا در این روز با ترافیک سنگین روبرو خواهند شد بنابراین بهترین زمان برای بازگشت از سفرهای نوروزی روز دوازدهم فروردین ماه است.

مومنی با اشاره به محورهای شمال شرق کشور تصریح کرد: متاسفانه در این محورها 72 درصد تصادفات مربوط به عابران پیاده یا موتورسواران بوده است. از این رو لازم است رانندگان در این خصوص نیز توجه کافی را داشته باشند و در حین تردد از معابری که دو طرف آن مسکونی است یا فضای شهری قرار دارد با دقت بیشتری رانندگی کنند.

تدابیر ترافیکی ویژه در مبادی ورودی به تهران و کلانشهرها

مومنی با بیان اینکه در روزهای دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم فروردین ماه تدابیر ویژه ترافیکی در مبادی ورودی به تهران و دیگر کلانشهرها اتخاذ خواهد شد اظهار کرد:‌ از رانندگان می خواهم که در حین بازگشت از سفر عجله نکرده و حتما پیش از حرکت خواب کافی داشته باشند علاوه بر آن لازم است کلیه رانندگان از سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کنند.

هراز و چالوس به سمت تهران یک طرفه می‌شود

مومنی همچنین از یک طرفه شدن دو محور هراز و چالوس (کندوان) به سمت تهران خبر داد و گفت: در روز پایانی سال این دو محور به سمت تهران یک طرفه خواهد شد.

وی با بیان اینکه دیگر تدابیر و تمهیدات ترافیکی اطلاع رسانی خواهد شد خاطرنشان کرد:‌همچنین محدویتی نیز برای تردد موتورسیکلت‌ها و کامیون‌ها وجود دارد که جزئیات آن اعلام خواهد شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: