کد خبر: ۵۴۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - 2015March 09
شفاآنلاین-تقریبا یک سال از ناپدید شدن هواپیمای خطوط هوایی مالزی با دویست و سی و چهار سرنشین بر فراز اقیانوس هند می گذرد.
به گزارش شفا آنلاین،د ر این یکسال هنوز مدرک قابل استنادی مبنی بر سقوط ارایه نشده و این طولانی ترین جستجو در تاریخ هوانوردی بدون یافتن رد و یا نشانه ای است.

با این وجود گروه تحقیق هنوز امیدوار است ردی از این هواپیما دراعماق دریا بیابد. چهار کشتی همچنان مناطقی که احتمالا هواپیما در آنجا سقوط کرده را جستجو می کنند.

تلاش سه کشور مالزی، استرالیا و چین برای یافتن لاشه هواپیما، این عملیات را به طولانی ترین جستجوی دریایی تاریخ تبدیل کرده است.

تونی ابوت، نخست وزیر استرالیا درباره عملیات گفت: «تا زمانی که دلایل قابل قبولی باشد، جستجو را ادامه می دهیم. منطقه عملیاتی ما شصت هزار کیلومتر مربع است. اگر جستجو موفقیت آمیز نبود، شصت هزار کیلومتر دیگر را خواهیم گشت. همانطور که گفتم به یافتن هواپیما امیدواریم.»

اما در چین، دهها تن از بستگان قربانیان روز یکشنبه به مناسبت نخستین سالگرد این حادثه در برابر معبد یونگ تجمع کردند.

تعداد زیادی از نیروهای پلیس نیز در محل حاضر بودند و تلاش می کردند از گفتگوی خبرنگاران با خانواده ها جلوگیری کنند.

برغم این محدودیت پدر یکی از قربانیان گفت: «امسال خیلی سخت گذشت. از سال گذشته تا کنون در پکن دوندگی کردم تا فرزندم را پیدا کنم. مشکلات زیادی سر راه بود اما از همه آنها گذر کردم. شبها نمی توانم بخوابم. هر شب فقط دو ساعت چشم روی هم می گذارم، اما مطمینم دخترم زنده است و سرانجام او را به خانه باز خواهم گرداند.»

در این مراسم سخنگوی خانواده قربانیان بار دیگر خواستار روشن شدن ابعاد این ماجرا شد.

صد و پنجاه و سه شهروند چین در این هواپیما بودند. بستگانشان متعقدند که "واقعیت" به آنها گفته نشده است.

یورونیوز

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: