کد خبر: ۵۲۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۳ - 2015February 25
شفاآنلاین-احمد اسدی ورزشکار دو ماراتن کشور معروف به مرد پله ای شامگاه گذشته یک هزار و ۶۹۳ پله برج میلاد را با زمان ۱۰ دقیقه و ۴۱ ثانیه طی کرد و توانست رکورد قبلی خود را ۸ ثانیه کاهش دهد.
به گزارش شفا آنلاین،شامگاه روز گذشته احمد اسدی، دونده ماراتن و مرد پله‌ای ایران، رکورد پله‌نوردی از برج میلاد تهران را با زمان ۱۰ دقیقه و ۴۱ ثانیه طی کرد، رکورد قبلی پله نوردی برج میلاد نیز از آن این ورزشکار است، وی توانست رکورد خود را هشت ثانیه کاهش داد.

اسدی که ۵ اسفندماه سال ۹۰ در مسابقات کشوری رکورد سرعت بالا رفتن از پله‌های برج میلاد تهران را با زمان ۱۰ دقیقه و ۴۹ ثانیه طی کرده بود روز گذشته با حمایت شرکت مارال چرم زمان رکورد خود را کاهش داد.

از سه سال گذشته تا کنون به‌ رغم تلاش‌های بسیاری از ورزشکاران برای شکستن رکورد پله‌نوردی‌ برج میلاد، کسی موفق نشد تا رکورد قبلی اسدی را بشکند.

۲۰ روز تمرین ۸ ثانیه رکورد قبلی را کاهش داد

احمد اسدی پس از ثبت رکورد در گفتگو با خبرنگار مهر و در پاسخ به این پرسش که چه مدت زمانی تمرن کردید تا زمان رکورد خود را کاهش دهید؟ می گوید: ظرف مدت ۲۰ روز و با ۵ بار تمرین پله نوردی توانستم زمان رکورد فعلی خود را ۸ ثانیه نسبت به رکورد قبلی کاهش دهم.

اسدی در ادامه خاطرنشان می کند: تمریناتم را در تبریز انجام دادم، چندین بار تلاش کردم که برای تمرین از فضای برج میلاد استفاده کنم که متاسفانه با در بسته مواجه شدم.

این ورزشکار دو ماراتن می افزاید: فضا کمک می کند که ریتم دو را تنظیم کنیم اگر قبل از رکورد گیری یکبار در برج میلاد تمرین می کردم می توانستم بیش از ۸ ثانیه زمان رکورد گذشته را کاهش دهم.

متاسفانه در کشور فقط از فوتبال حمایت می شود

شرکت مارال چرم واحد تولیدکننده نمونه استان البرز در سال جاری اسپانسر این ورزشکار برای ثبت رکوردش بوده است، اسدی در این باره می گوید: حمایت بنگاه های اقتصادی می تواند باعث رشد و پیشرفت ورزشکاران در هر سطحی باشد، و نباید حمایت های شرکت ها مختص فوتبال شود چرا که ما در رشته های دیگر می توانیم بهترین مقام ها را برای کشورمان در مجامع بین المللی کشب کینم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه زندگی خود را وقف ورزش کرده است، بیان می کند: رشته اصلی من دومیدانی است دوندگان قوی تری در ایران وجود دارند ولی پله نوردی با آناتومی بدن در ارتباط است.

اسدی یادآور می شود: اگر برای تمرین در برج میلاد شرایط تمرین فراهم بود می توانستم رکورد زیر ۱۰ دقیقه را بدست بیاورم.

این ورزشکار با انتقاد از عدم حمایت از بسیاری از رشته های ورزشی توسط متولیان امر، می گوید: متاسفانه در کشور ما فقط از فوتبال حمایت می شود و حمایت دیگر ورزش ها بدست فراموشی سپرده شده است.

می توانم در این رشته رکوردار باشم

اسدی با صراحت اعلام می کند؛ می تواند در این رشته رکوردار جهان باشد و پرچم ایران را در بالاترین برج های جهان به اهتزاز درآورد.

وی با اشاره به اینکه در کشور سویس سالی یکبار مسابقه پله نوردی برگزار می شود، می گوید: دو ماه گذشته ورزشکاران دومیدانی و در کشور چین با زمان ۱۱ دقیقه و ۲۰ ثانیه رکورد پله نوردی را شکستند در صورتی که رکورد من ۱۰ دقیقه و ۴۱ ثانیه بود و تعداد پله های برج میلاد نسبت به برجی که ورزشکاران در چین مسابقه داده اند بیشتر است.

رکورد کنونی اسدی شرایط ثبت در کتاب رکوردهای گینس را دارد، ولی هادی رضایی مسئول کمیته ثبت رکوردهای ورزشی، ورزشهای همگانی می گوید: احمد اسدی امروز توانست با زمان ۱۰ دقیقه و ۴۱ ثانیه رکورد پیشین خود با اختلاف ۸ ثانیه کاهش دهد.

رضایی در ادامه تاکید می کند: رکوردی که اسدی از خود بجای گذاشت در نوع خود کم نظیر است و امیدواریم در مسابقات بین المللی بتوانند زمان رکورد خود را کاهش دهند.

شرکت گینس ثبت رکوردهای ایران را به بهانه های مختلف رد می کند

وی در رابطه با ثبت رکورد اسدی در کتاب گینس گفت: گینس یک شرکت انگلیسی با اهداف اقتصادی است و رکوردهای جدید ایران را به بهانه های مختلف رد می شود.

رضایی به تحریم های اتحادیه اروپا نسبت به ایران اشاره کرد و افزود: یکی از عمده ترین دلایل رد رکوردهای ورزشکاران ایرانی در گینس تحریم های اروپا و آمریکا بر علیه کشورمان است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت گینس برای ثبت رکورد ورزشکاران ما مستندات می خواهد ولی با شرایط حال حاضر بعید می دانم موفق به ثبت رکوردها بشویم.

مسئول کمیته ثبت رکوردهای ورزشی ورزشهای همگانی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر که آخرین رکوردی که از ایران در شرکت گینس ثبت شده است برای چه کسی و در چه تاریخی است؟ می گوید: سال ۲۰۱۳ ورزشکار ایرانی آقای هاشمی مقدم توانستند رکورد یک تن و ۱۰۰ کیلوگرم وزنه را بزنند و به عنوان یک ایرانی در کتاب گینس به ثبت برساند.

عکس یادگاری وزیر علوم کشور تایلند با مرد پله ای ایران

رضایی در پایان می افزاید: برای ثبت رکورد احمد اسدی با شرکت گینس مکاتبه می کنیم، مستندات را ارائه می کنیم در صورت قبول مستندات امیدواریم بتوانیم رکورد این ورزشکار جوان کشورمان را به ثبت برسانیم.

در پایان؛ مراسم رکورد زنی مرد پله ای ایران با حاشیه های جالبی همراه بود؛ وزیر علوم کشور تایلند که در زمان رکوردگیری در برج میلاد حضور داشت پس از آگاهی از این مراسم و با تبریک به ورزشکاران ایرانی خواست که با ورزشکار کشورمان عکس یادگاری بگیرد.

مهر

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: