کد خبر: ۳۲۶۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - 2023June 01
استعمال سیگار و دخانیات حالا به‌عنوان یکی از تفریحات نسل جوان و نوجوان کشور تبدیل شده است؛ به‌خاطر همین است که هر روز بر تعداد مصرف‌کنندگان آنها اضافه می‌شود.
شفا آنلاین>سلامت>استعمال سیگار و دخانیات حالا به‌عنوان یکی از تفریحات نسل جوان و نوجوان کشور تبدیل شده است؛ به‌خاطر همین است که هر روز بر تعداد مصرف‌کنندگان آنها اضافه می‌شود.

به گزارش شفا آنلاین: البته کارشناسان فرهنگی و اجتماعی معتقدند یکی از عواملی که بر افزایش مصرف دخانیات و سیگار در بین نوجوان‌ها و جوانان تأثیر خیلی زیادی داشته سلبریتی‌هایی هستند که در فیلم‌های سینمایی شبکه خانگی به‌راحتی در سکانس‌های مختلف سیگار در دست دارند و این شیوه رفتاری را در بین خانواده‌ها تبلیغ می‌کنند. این در حالی است که براساس قانون جامع کنترل دخانیات، تبلیغات مواد دخانی با اشکال مختلف ممنوع است. محمدرضا مسجدی، دبیر کنترل دخانیات وزارت بهداشت هم با انتقاد از این موضوع در همایش دانشگاه بدون دخانیات گفته است سیگار کشیدن در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های نمایش خانگی به‌قدری برجسته شده است که ناخودآگاه توجه مخاطب را به‌خود جلب می‌کند.

بهزاد ولی‌زاده، مسئول وقت دبیرخانه ستاد کنترل و مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت در سال‌های پایانی دهه 90 زنگ خطر افزایش شدید مصرف سیگار را در سال‌های آتی داده بود و حالا این پیش‌بینی درست از آب درآمده است و امروز افزایش مصرف سیگار در میان زنان و دختران هم به یک نگرانی جدی تبدیل شده است.