کد خبر: ۳۲۲۵۳۲
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰ - ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - 2023March 29
کشف گونه جدیدی از اسپیرانتس یا گل ارکیده که می‌ توان آن را در پارک‌ ها، باغ‌ ها و حتی در میان گیاهان گلدانی دید، شگفت‌انگیز بود.

شفاآنلاین>سلامت>گونه جدیدی از گل ارکیده با شکوفه های ظریف و شیشه ای مانند توسط دانشمندان ژاپنی کشف شده است که این گیاه صورتی و سفید را در معرض دید همگان قرار می دهد.

به گزارش شفاآنلاین:علیرغم وجود این گل آن در پارک ها و باغ های ژاپن، یک دهه طول کشید تا محققان دانشگاه کوبه تأیید کنند که این گیاه که با نام علمی Spiranthes hachijoensis شناخته می شود، یک گونه ناشناخته و جدید است.

در این رابطه، کنجی سوئتسوگو (Kenji Suetsugu) سرپرست تیم تحقیق از ژاپن گفت: کشف گونه جدیدی از اسپیرانتس یا گل ارکیده که می‌ توان آن را در پارک‌ ها، باغ‌ ها و حتی در میان گیاهان گلدانی دید، شگفت‌انگیز بود. او افزود، این گیاه کمیاب نبوده و اتفاقا بسیار رایج است و می توان آن را در اکثر پارک ها یافت.

سوئتسوگو که پروفسور گیاه شناسی است در ادامه گفت که برخی از نمونه های بررسی شده از گیاهان و باغ های گلدانی بودند، از جمله نمونه هایی که در دبیرستانی در منطقه مرکزی گیفو ژاپن نگهداری می شدند. او  در بیانیه ‌ای اعلام کرد: این گل از دیرباز مورد علاقه مردم بوده است و از نظر ظاهری جذاب بوده و دارای شکوفه ‌های زیبایی است که شبیه گل های شیشه‌ ای هستند.

سوئتسوگو توضیح می دهد: این گیاه با شکوفه های مارپیچش حتی در قدیمی ترین گلچین اشعار ژاپنی مانند شعرهای مانیوشو در قرن هشتم، ذکر شده است. کشف این نوع جدید Spiranthes که حتی با نام گیسوان زنانه نیز شناخته می شود، در مجله تحقیقات گیاهی اعلام شد. گفتنی است که به این دلیل که نمونه های زیادی از این گل در جزیره Hachijojima توکیو پیدا شده به آن نام hachijoensis داده شده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: