کد خبر: ۳۲۲۱۴۵
تاریخ انتشار: ۰۱:۰۸ - ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - 2023March 22
با توجه به پیامد‌های گسترده نابرابری‌های بهداشتی روستایی برای افراد، خانواده‌ها و جوامع، نیاز مبرمی به شناسایی مکانیسم‌های روانی، اجتماعی و ساختاری مسئول نابرابری‌ها و راه‌های مداخله در این مکانیسم‌ها برای بهبود سلامت وجود دارد.
شفا آنلاین:جامعه >عمومی >به طور عادی بسیاری از مردم تصور می‌کنند که زندگی روستایی می‌تواند آرامش و حتی شادی را به همراه داشته باشد، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که همیشه اینطور نیست.

به گزارش شفاآنلاین نتایج مطالعه‌ای در دانشگاه هیوستون نشان داد: کسانی که در روستا زندگی می‌کنند نسبت به افرادی که در مناطق شهری زندگی می‌کنند از زندگی خود رضایت بیشتری ندارند. در واقع بر اساس این مطالعات مشخص می‌شود ساکنان مناطق روستایی احساس نمی‌کردند که زندگی آن‌ها معنی دارتر است و همچنین تمایل بیشتری به اضطراب، افسردگی و روان رنجوری داشتند.

از جمله دلایل این امر، کمبود متخصصان بهداشت روان در روستا‌ها است و محققان به افزایش تعطیلی بیمارستان‌های روستایی و کمبود امکانات پزشکی در این مناطق نیز اشاره کردند.

طبق این مطالعه، تقریباً ۸۵ درصد از کل مناطق روستایی در آمریکا دارای کمبود متخصص بهداشت روان هستند، اگرچه به نظر می‌رسد ساکنان روستایی به خدمات روان شناختی بیشتری نیاز دارند.

الیویا آترتون، پژوهشگر این تیم مطالعاتی و استادیار روانشناسی در دانشگاه هیوستون، در این رابطه گفت: بهبود دسترسی به خدمات روانشناختی در مناطق دورافتاده، و شناسایی چگونگی استفاده از ویژگی‌ها و ارزش‌های جوامع روستایی برای ارتقای سلامت روانی مثبت بسیار مهم است.

در این مطالعات پژوهشگران بررسی کردند: آیا سطوح و تغییرات متفاوتی در برونگرایی، توافق پذیری، گشودگی، وظیفه شناسی و روان رنجوری وجود دارد یا خیر.

سرپرست این تیم مطالعاتی در پایان توضیحات خود افزود: با توجه به پیامد‌های گسترده نابرابری‌های بهداشتی روستایی برای افراد، خانواده‌ها و جوامع، نیاز مبرمی به شناسایی مکانیسم‌های روانی، اجتماعی و ساختاری مسئول نابرابری‌ها و راه‌های مداخله در این مکانیسم‌ها برای بهبود سلامت وجود دارد.

شرح کامل این یافته‌ها اخیرا در آخرین شماره مجله تخصصی شخصیت (Journal of Personality) منتشر شده است.

منبع: upi


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: