کد خبر: ۳۱۹۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - 2023February 08
پسربچه ۷ ساله‌ای که به علت تب به یک درمانگاه برده شده بود، حین تزریق آمپول به سرُمش بدحال و به بیمارستان منتقل شد اما جانش را از دست داد.
شفاآنلاین>سلامت>پسربچه ۷ ساله‌ای که به علت تب به یک درمانگاه برده شده بود، حین تزریق آمپول به سرُمش بدحال و به بیمارستان منتقل شد اما جانش را از دست داد.

 به گزارش شفاآنلاین:خانواده پسر ۷ ساله دزفولی از مرگ فرزندشان پس از مراجعه به درمانگاهی در این شهر حین درمان خبر دادند. محمد پدر این کودک در تشریح ماجرا گفت: روز ۱۵ بهمن فرزندم به علت تب به همراه دایی و مادر خود به درمانگاهی در شهرک مدرس دزفول مراجعه و پزشک معالج برای فرزندم دارو تجویز می‌کند. حین تزریق سرم و آمپول‌هایی که در سرم تزریق می‌شود، از دهان فرزندم کف بیرون می‌زند و پزشک به‌سرعت اقدام به خارج کردن سرم از بدن او می‌کند.

وی افزود: هر لحظه حال فرزندم بدتر می‌شود و کادر درمان و پزشک به خانواده من می‌گویند که باید او را به بیمارستان منتقل کنند. در وضعیتی که فرزند من در زمان طلایی به مراقبت ویژه نیاز دارد، او را بدون آمبولانس به دست همسرم می‌دهند تا به بیمارستانی ببرند که با مکان حادثه و با توجه به ترافیک موجود فاصله بسیار دارد.

این پدر داغدیده ادامه داد: خانواده من با وانت‌بار اقدام به انتقال فرزند بدحالم می‌کنند. در بیمارستان مورد نظر هر چقدر با همان درمانگاه برای دریافت اطلاعات دارویی و مراحل درمانی که منجر به بدحالی فرزندم شده است، تماس گرفته می‌شود کسی پاسخ نمی‌دهد. خانواده من در مراجعه دوباره به درمانگاه متوجه می‌شوند که پزشک معالج نیم‌ ساعت زودتر از پایان زمان شیفت خود محل کارش را ترک کرده و به تماس‌های مکرر پاسخ نمی‌دهد.

وی گفت: در حال حاضر، با توجه به وضعیت روحی خانواده، برای فرزندم گواهی موقت دفن صادر شده است. فهم حقیقت ماجرا برای ما بسیار مهم است. ما از مراجع قانونی، نظام پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و پزشکی قانونی درخواست داریم کنار خانواده داغدار ما باشند و در رسیدگی به این پرونده کوتاهی نکنند.

در همین خصوص و در ادامه بررسی‌های صورت گرفته، علی‌رضا خسروپناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول گفت: در جریان موضوع هستیم و با توجه به اتفاق رخ‌داده، باید روال قانونی پرونده طی شود. کارشناسان ما برای بررسی این اتفاق به محل درمانگاه اعزام شده‌اند و به‌زودی با در نظر گرفتن فیلم دوربین‌های درمانگاه، مستندات مراجعه بیمار، مراحل ثبت، داروهای تجویزشده و تکمیل پرونده و ورود پزشکی قانونی و کالبدشکافی، روند نهایی پرونده مرگ این کودک را دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: ما منتظر دریافت پاسخ پزشکی قانونی هستیم، کما اینکه خانواده این کودک باید با مراجعه به مراجع قانونی، نظام پزشکی و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول مراحل ثبت شکایت خود را انجام دهند تا پرونده با مستندات کامل‌تری پیگیری شود.

در همین خصوص، مهرداد کلانتریان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت: کارهای تحقیقاتی اولیه مرگ و بررسی‌های محلی و میدانی در خصوص تکمیل پرونده این کودک انجام شده است و درخصوص بررسی ابعاد و دلایل رخ دادن این حادثه جلسه «بررسی علل خطا» برگزار می‌شود که موضوعات مختلفی مانند انتقال بیمار بدحال با وانت‌بار و سلسله خطاهایی را که به این حادثه منجر شده است دربر می‌گیرد.همشهری
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: