کد خبر: ۳۱۹۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۰ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - 2023February 07
معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه مجوز جذب 20 هزار پرستار صادر شده، گفت:‌ ما خواهان جذب پرستاران دوران کرونا بدون آزمون هستیم.
شفاآنلاین>سلامت>کورش نادری معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری در گفت‌وگو با فارس با اشاره به تلاش این سازمان برای جذب و به‌کارگیری پرستاران طرحی و شرکتی، اظهار کرد: ما در مجموعه سازمان نظام پرستاری معتقدیم که مجوز استخدام و به‌کارگیری پرستارانی که تعدیل شده‌اند باید برای استخدام و حتی بدون آزمون در اسرع وقت صادر شود.

به گزارش شفاآنلاین:وی افزود: زیبنده نظام سلامت کشور نیست که ما پرستارانی را در دوران سخت و طاقت‌فرسای کرونا به‌کارگیری کنیم، اما پس از فروکش کردن موج بیماری حاد کرونا، آنها را خانه‌نشین کنیم. باید در اسرع وقت این پرستاران تعیین تکلیف شوند.

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه ما در سازمان نظام پرستاری فعالیت 17 هزار نیروی طرحی در دوران کرونا را تمام شده تلقی نمی‌کنیم، افزود: امروز کشور با کمبود نیروی پرستاری روبه‌رو است، بنابراین به جد معتقدیم که باید پرستارانی که در دوران کرونا خانه‌نشین شده‌اند، بدون آزمون به سر کار خود برگردند.

نادری با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده از سوی سازمان نظام پرستاری برای جذب و به‌کارگیری پرستاران طرحی که پس از دوران کرونا، خانه‌نشین شده‌اند، اظهار کرد: به تازگی و در آخرین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور حجت‌الاسلام رئیسی،میرزابیگی مقرر شد با تشکیل کمیته مشترکی، متشکل از نظام پرستاری، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، وزارت بهداشت، سازمان امور اداری و استخدامی و همین طور دفتر رئیس‌جمهور برای پیگیری و تعیین تکلیف جذب و به‌کارگیری پرستاران طرحی خانه‌نشین شده در دوران کرونا تشکیل شود.

وی با ابراز امیدواری برای تشکیل کمیته مشترک مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای پیگیری جذب و استخدام پرستاران طرحی، گفت: با همه این اقدامات انجام شده از سوی سازمان نظام پرستاری، از سازمان اداری و استخدامی نیز می‌خواهیم که اقدامات لازم برای جذب و به‌کارگیری پرستاران طرحی را انجام دهد.

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری اضافه کرد:در ایام کرونا 230 نفر پرستار در حین خدمت و رسیدگی به بیماران و مردم عزیز کشورمان شهید شده‌اند ، ما نیز باید قدردان و قدرشناس زحمات این قشر زحمتکش باشیم، بنابراین شایسته نیست که در زمانی که به پرستاران نیاز داریم، آن‌ها را به خدمت بگیریم، اما بعد از پیک کرونا، آن‌ها را خانه‌نشین کنیم.

نادری  خاطرنشان کرد: درخواست ما به عنوان سازمان نظام پرستاری که متولی امور پرستاران و تریبونی برای بیان دغدغه‌های این قشر خدوم و زحمتکش هستیم، از سازمان اداری و استخدامی این است که با جذب و به‌کارگیری پرستاران طرحی موافقت کند؛ البته به تازگی نیز مطلع شدیم اقداماتی از سوی وزارت بهداشت در این راستا انجام شده و توافقاتی نیز صورت گرفته که انتظار داریم زودتر به نتیجه برسد، از طرف دیگر مجوز جذب 20 هزار پرستار صادر شده، اما ما خواهان جذب پرستاران دوران کرونا بدون آزمون هستیم.سلامت نیوز

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: