کد خبر: ۳۱۹۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۰ - ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - 2023February 03
بیشتر زنان درد های شکمی را در طول زندگی خود تجربه می‌کنند و در بسیاری از این مواقع تشخیص علت درد بسیار دشوار است
شفاآنلاین>سلامت>بیشتر زنان درد های شکمی را در طول زندگی خود تجربه می‌کنند و در بسیاری از این مواقع تشخیص علت درد بسیار دشوار است.اگرچه بیشتر این دردها بی‌خطر هستند اما بعضی مداومت پیدا کرده و اگر به طور اورژانسی درمان نشوند ممکن است باعث نازایی زنان و یا مرگ شوند. برای اطلاع از ادامه این خبر و آشنایی با هشدارهای نازایی زنان باما همراه باشید.
به گزارش شفاآنلاین:مشکلات مثانه یا کلیه، مشکل در روده و اختلال در سیستم تولیدمثل مانند رحم، لوله‌های فالوپ و تخمدان‌ها از علل درد شکم در خانم‌ها هستند.

بیشتر زنان  درد شکم  را در بازه‌های زمانی مختلف از زندگی تجربه می‌کنند. اغلب این درد با دوره قاعدگی آن‌ها در ارتباط است. در بسیاری از موارد تشخیص علت دقیق درد دشوار است؛ اما باتوجه‌به ویژگی‌های خاص درد، پزشک می‌تواند مشکل را تشخیص ده

هر زمان که  دچار دل‌درد  می‌شویم اول‌ از همه به فکر سوءهاضمه، نفخ، یبوست یا مسمومیت غذایی می‌افتیم! غافل از اینکه درد در هر منطقه از شکم می‌تواند علل و راه‌های درمانی بسیار متفاوتی داشته باشد. از یک نفخ یا کرامپ ساده گرفته تا سنگ کلیه، پانکراتیت، عفونت‌های مثانه، آپاندیسیت، بیماری‌های کیسه صفرا، مشکلات کبدی و حتی سکته قلبی همگی می‌توانند دردهای شدید یا خفیفی را در بخش‌های مختلف شکم ایجاد کنند.
اگرچه اغلب دل‌دردها بی‌خطر هستند و طی چندین ساعت خودبه‌خود رفع می‌شود؛ اما بعضی مداومت پیدا کرده و اگر به طور اورژانسی مورد درمان قرار نگیرند، جانتان را به خطر می‌اندازند.
شکم درد نشانه چه بیماری‌هایی می‌تواند باشد؟

بسیاری از بیماری‌های جدی باعث ایجاد  درد در ناحیه شکم  می‌شود. درد ممکن است خفیف یا گاهی اوقات آن‌قدر شدید باشد که زندگی را مختل کند و فرد تنها کاری که می‌خواهد انجام دهد، استراحت است. تشخیص و درمان به‌موقع بسیار ضروری است وگرنه می‌تواند تأثیر بسیار بد و مهلکی داشته باشد. برای پیشگیری اولین گام اصلاح وضعیت غذایی است. در ادامه با برخی از دلایل درد شکمی در زنان آشنا می‌شوید.
سرطان

رشد غده سرطانی در  قسمت تحتانی شکم ، درد شدیدی در این قسمت ایجاد می‌کند.
سنگ کلیه

هنگامی که یک زن دچار  سنگ کلیه  می‌شود، سنگ به سمت مجرای ادرار حرکت می‌کند و این امر باعث ایجاد درد در قسمت تحتانی شکم می‌شود.
عفونت ادراری

عفونت دستگاه ادراری به علت وجود باکتری ایجاد می‌شود و از شایع‌ترین عوامل درد در ناحیه تحتانی شکم است.
آندومتریوز

آندومتریوز  یک بیماری است که در آن لایه بافت رحم در خارج از رحم رشد می‌کند. این مشکل یکی از علل عمده درد در قسمت پایین شکم است.
سالپنژیت

هنگامی که لوله‌های فالوپ در داخل واژن ملتهب می‌شود، درد شدیدی در قسمت تحتانی شکم به همراه دارد. سالپنژیت، عفونت مجاری رحمی است که می‌تواند منشا نازایی باشد. این عفونت باکتریایی اغلب در پی رابطه جنسی ایجاد می‌شود؛ بنابراین سالپنژیت یک عفونت جنسی قابل انتقال است.
درد قبل از قاعدگی

درد در ناحیه تحتانی شکم می‌تواند نشانه‌ای از پیش قاعدگی باشد. برخی زنان یک یا دو روز پیش از قاعدگی احساس درد خفیف یا شدید در ناحیه شکم می‌کنند.
فیبروم

درد در ناحیه شکم، گاه به علت فیبروم ایجاد می‌شود. فیبروئیدها رشد تومور مانند در رحم دارند و این بیماری باعث افزایش درد در قسمت تحتانی شکم در دوران قاعدگی می‌شود.
کیست تخمدان

کیست تخمدان نیز در قسمت تحتانی شکم درد ایجاد می‌کند.
آپاندیسیت

التهاب آپاندیس از علل عمده درد در قسمت تحتانی شکم محسوب می‌شود.نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: