کد خبر: ۳۱۹۶۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰ - ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - 2023February 02
ابتلای مادر یک دختر ۱۲ ساله انگلیسی به بیماری آسم موجب شد تا یک کوله پشتی ابداع کند که از انرژی خورشیدی برای تصفیه هوا استفاده می کند.
شفاآنلاین>سلامت>یک دختر دانش آموز پس از الهام گرفتن از بیماری آسم مادرش، یک کوله پشتی ساخته است که با انرژی خورشیدی کار می کند و قادر است آلودگی هوا را تصفیه کند.

به گزارش شفاآنلاین:الینور وودز(Eleanor Woods) دانش آموز ۱۲ ساله ساکن هادرزفیلد انگلیس، پس از اینکه مادرش فرم شرکت در مسابقه «کوله پشتی برای آینده» را در اتاقش گذاشت، تصمیم به شرکت در آن گرفت.

در نهایت نیز به خاطر کوله پشتی خلاقانه اش موسوم به «کوله پشتی بهتر نفس بکش» که به گفته خودش برای ایمن نگه داشتن دوستان، خانواده و همکلاسی هایش با استفاده از فیلتر هوا ساخته شده است، برنده جایزه شد.

این کوله پشتی با انرژی سبز حاصل از انرژی خورشیدی و یک دینام که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند، هوای آلوده را فیلتر می کند و هوای تمیز و تصفیه شده را به اطراف می فرستد.

الینور می گوید: ما در خانه فیلتر هوا داریم، زیرا مادرم آسم خفیف دارد. کوله پشتی بهتر نفس بکش من با استفاده از فیلتر هوا از دوستان، خانواده و همکلاسی هایم حمایت می کند.

وی افزود: اولین چیزی که هنگام طراحی به ذهنم رسید این بود که آبی یکی از رنگ های مورد علاقه من است و احساس تمیزی و تنفس می دهد.

گفتنی است که بیماری همه گیر کرونا موجب آگاهی الینور از چگونگی تأثیر آلودگی بر سلامت افراد و گسترش بیماری ها شد و گذراندن زمان زیادی با مادر مبتلا به آسم خود طی چند بار قرنطینه، به این دختر ۱۲ ساله کمک کرد این کوله پشتی را ابداع کند.

اختراع شگفت آور دختر 12ساله برای درمان مادرش

الینور می گوید: ما به تازگی یک بیماری همه گیر را تجربه کرده ایم و این کوله پشتی با فیلترهای هوا می تواند به جلوگیری از وقوع یک بیماری دیگر کمک کند.

وی ادامه داد: نسل من واقعاً از آلودگی آگاه است و ما در مدرسه در مورد شیوع بیماری ها درس هایی داریم.

این طراح جوان می گوید که به خوبی از آلودگی های اطراف خود آگاه است، زیرا در کنار یک جاده اصلی زندگی می کند. او می گوید: من هر روز از کنار جاده به سمت مدرسه پیاده روی می کنم و وقتی اتوبوس ها از کنارم رد می شوند، می توانم طعم بنزین را حس کنم.

الینور پس از برنده شدن در مسابقه گفت که تأثیر کوله پشتی او بسیار گسترده خواهد بود. او گفت: اگر فقط چند نفر شروع به استفاده از آن کنند، می تواند واقعاً برای کره زمین مفید باشد.

مسابقه «کوله پشتی برای آینده» مشارکتی بین موسسه مهندسی و فناوری و یک برند مد به نام Hype است. این برنامه برای تغییر ادراکات، تشویق تنوع بیشتر در مهندسی و نشان دادن به کودکان که چگونه می توانند علاقه به مد را با علم، فناوری، مهندسی یا ریاضیات ترکیب کنند، راه اندازی شده است.

الینور امیدوار است وقتی بزرگ تر می شود وارد دنیای طراحی خلاقانه شود و به تدریس نیز علاقه مند است.

مادر ۵۸ ساله الینور می گوید، هنگامی که آنها متوجه شدند که الینور برنده شده است، او از خوشحالی جیغ می زد. وی می گوید: باورم نمی شد که او چیزی روی کاغذ کشیده که اکنون ما واقعاً آن را می بینیم.

الینور می گوید: من بسیار هیجان زده هستم که به پدربزرگ و مادربزرگم بگویم. فکر می کنم آنها واقعا هیجان زده می شوند و دوست دارند کوله پشتی من را ببینند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: