کد خبر: ۳۱۹۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۵ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - 2023January 29
روز آینده در بخش‌هایی از مرکز کشور، جنوب غرب،‌ غرب و شمال غرب و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز غربی بارش برف و باران داریم که شدت بارش‌ها در چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و غرب کردستان و کرمانشاه است.

شفاآنلاین>سلامت>صادق ضیائیان ، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: براساس اطلاعات هواشناسی و نقشه‌های پیش‌یابی، روز آینده در بخش‌هایی از مرکز و جنوب‌غرب کشور،‌ غرب و شمال‌غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز غربی بارش باران و برف داریم که شدت بارش‌ها در چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و غرب کردستان و کرمانشاه است.

به گزارش شفاآنلاین:مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز در غرب و شمال‌غرب و سواحل خزر بارش داریم. 

وی ادامه داد: روز سه‌شنبه 11 بهمن گستره فعالیت و شدت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور، ارتفاعات و دامنه‌های البرز، سواحل غربی خزر، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و به تدریج مرکز و شمال‌شرق کشور خواهد بود؛ بارش‌ها روز سه‌شنبه در شمال خوزستان، شرق ایلام، جنوب لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری شدت بیشتری دارد.

ضیائیان افزود: روز چهارشنبه 12 بهمن بارش‌ها در شمال‌غرب تضیف شده و در غرب و جنوب‌غرب، مرکز کشور، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمال‌شرق همچنین شمال فارس و بوشهر بارش‌ها ادامه دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز پنج‌شنبه 13 بهمن سامانه بارشی در غرب، جنوب‌ غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس، شرق و شمال‌شرق ادامه دارد.

وی گفت: در پنج روز آینده بارش در مناطق گرمسیر گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مرتفع و سردسیر به شکل کولاک برف خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده وزش باد شدید در جنوب‌ غرب، شمال فارس، غرب کرمان و جنوب یزد پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز در شرق، جنوب‌شرق و غرب کشور افزایش نسبی دما داریم، گفت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دما در  غرب کشور کاهش می‌یابد.

* بارش‌‌های امسال کمتر از پارسال

وی در تشریح وضعیت بارش‌ها در سال زراعی جاری گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 1401) تا 7 بهمن 75.9 میلیمتر ثبت شد، میزان بارش پارسال در این بازه زمانی 100.3 میلیمتر بود. بنابراین بارش سال جاری 24.3 درصد کمتر از سال گذشته است.

* آسمان پایتخت برفی و بارانی می‌شود

وی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا‌ ابری، صبح بارش باران و گاهی بارش پراکنده برف پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 10 درجه و 2 درجه خواهد بود. همچنین روز سه‌شنبه در پایتخت آسمان ابری است و بارش برف و باران خواهیم داشت.

* شهرکرد سردترین مرکز استان

وی اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 21 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 4 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: