کد خبر: ۳۱۹۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۲ - ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - 2023January 26
سامانه اطلاعات دارویی کشور به منظور دسترسی آسان مردم به اطلاعات داروی راه اندازی شده است.
معاونت غذا و دارو در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منظور دسترسی مردم به آخرین قیمت مصوب تمام داروها سامانه اطلاعات دارویی کشور را راه‌اندازی کرده است.

شفاآنلاین>سلامت>با توجه به ضرورت اطلاع رسانی به هنگام در خصوص فهرست و قیمت مصوب اقلام دارویی مردم می‌توانند از طریق درگاه سازمان غذا و دارو آخرین اطلاعات مربوط به داروها را شامل «کد ژنریک»، «قیمت مصرف کننده»، «تعداد در بسته»، «شرکت صاحب پروانه» و «کد IRC» را به دست آوردند. سامانه اطلاعات دارویی سازمان غذا و دارو به نشانی اینترنتی قابل جستجو و بازیابی است.

به گزارش شفاآنلاین:با مراجعه به سامانه اطلاعات دارویی کشور و جستجوی نام داروی مورد نظر، می‌توان اطلاعات جامعی از قبیل قیمت دارو، شکل دارویی، نحوه مصرف، عوارض جانبی، تداخلات و هشدارهای دارو، شرکت تولید کننده و توزیع کننده و داروهای مشابه آن را مشاهده کرد.

در بعضی از مواقع ممکن است تغییر قیمت دارو به علت وجود فاصله زمانی زیاد بین تاریخ تولید بسته بندی دارو و تاریخ تولید آن دارو باشد و در این بین چون تولید دارو پس از تولید بسته بندی صورت گرفته نیاز است تا هموطنان از طریق سامانه اطلاعات دارویی از آخرین نرخ مصوب آن مطلع شوند.

مردم همچنین می‌توانند از طریق قسمت اطلاعات دارویی اپلیکیشن TTAC که به صورت برخط، قابل جست‌وجو و در دسترس است، فهرست اقلام و قیمت مصوب اقلام دارویی را جست‌وجو کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: