کد خبر: ۳۱۶۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - 2022December 05
در بازدید دکتر سید محمد آقامیری، رییس سازمان دامپزشکی کشور، دکتر قاسم رضاییان زاده، معاون بهداشتی و پیشگیری و دکتر محمد سعیدی، مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور از انستیتو پاستور ایران زمینه های توسعه همکاری های دوجانبه بررسی شد.
شفاآنلاین>سلامت>در این دیدار دکتر آقامیری بر توسعه همکاری های علمی و تشخیصی و انجام تحقیقات کاربردی مشترک در حوزه بیماری های مشترک انسان و دام بین سازمان دامپزشکی کشور و انستیتو پاستور ایران تاکید کرد.
 
به گزارش شفاآنلاین:وی ضمن مرور سوابق همکاری های قبلی مخصوصا در حوزه بیماری هاری و تب خونریزی دهنده کریمه کنگو بین دو مرکز، خواستار استفاده بیشتر از توانمندی های تحقیقاتی، تشخیصی و تولیدی انستیتو پاستور ایران و سرمایه گذاری انستیتو برای تولید واکسن هاری دامی مورد نیاز کشور شد.
 
در این جلسه، دکتر رحیم سروری، رییس انستیتو پاستور ایران نیز بر این نکته تاکید کرد که هدف همه ما ارتقای سلامت است و توجه به نظام سلامت واحد بیماری ها در این رابطه اهمیت زیادی دارند.
 
دکتر سروری ضمن بیان توانمندی های انستیتو پاستور ایران، لزوم همگرایی و همسویی بیشتر فعالیت های دو مرکز را متذکر شد.
 
در این جلسه که با حضور معاونین تحقیقات و فناوری، تولید و توسعه مدیریت و منابع انستیتو پاستور ایران و مدیران پایگاه های تحقیقاتی بیماری های نوپدید و بازپدید و آمل برگزار شد، مقرر شد جلسات تکمیلی برای پیگیری مصوبات در آینده برگزار شود.
 
گفتنی است، در حال حاضر در حوزه بیماری های بیماری های مشترک انسان و دام، آزمایشگاه های مرجع و همکار مرجع کشوری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، هاری طاعون، تولارمی، تب کیو، و آنفلوانزا، در انستیتو پاستور ایران فعال هستند. همچنین، آزمایشگاه های دیگری که در حوزه تحقیق و تشخیص بیماری های بروسلوز، لپتوسپیروز، لیشمانیوز، بورلیا، بارتونلا، و ریکتزیا فعالیت می نمایند نیز مخزن حیوانی دارند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: