کد خبر: ۳۱۶۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - 2022December 05
حضور و ماندگاری جامعه پزشکی در مناطق محروم نیز باید به انتخاب و میل قلبی همکاران و با ارائه تسهیلات ، حقوق و حمایت مناسب باشد.
شفاآنلاین>سلامت>معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با تاکید بر این که طبق قانون اساسی آموزش عالی رایگان حق هر ایرانی است، گفت: حضور و ماندگاری جامعه پزشکی در مناطق محروم نیز باید به انتخاب و میل قلبی همکاران و با ارائه تسهیلات، حقوق و حمایت مناسب باشد.

  به گزارش شفاآنلاین:دکتر علی سالاریان با تاکید بر این که فارغ التحصیلان سایر رشته‌ها (مهندسی و علوم انسانی) پس از دانش آموختگی برای برگزیدن مکان خدمت خود نیازی به جمع آوری امتیاز و حضور اجباری درمناطق محروم ندارند؛ گفت: حضور و ماندگاری جامعه پزشکی در مناطق محروم نیز باید به انتخاب و میل قلبی همکاران و با  ارائه تسهیلات ، حقوق و حمایت مناسب باشد.

وی با بیان این که سازمان نظام پزشکی بر این باور است که مطابق قانون اساسی کشور، آموزش و پرورش تا سطوح عالی از جمله حقوق تمامی هموطنان است؛ اظهار کرد: همان طور که فارغ التحصیلان سایر رشته‌ها (مهندسی و علوم انسانی) پس از دانش آموختگی برای برگزیدن مکان خدمت خود نیازی به جمع آوری امتیاز و حضور اجباری در مناطق محروم ندارند؛ گفت: حضور و ماندگاری جامعه پزشکی در مناطق محروم نیز باید با مکانیسم‌های تشویقی از سوی دولت و به انتخاب و میل قلبی همکاران و با ارائه تسهیلات ، حقوق و حمایت مناسب باشد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، وی افزود: باید جنبه‌های اجباری و سلبی موجود در این امر حذف شود و یقینا میل قلبی و رضایت شخصی جوانان فرهیخته ارائه دهنده خدمات سلامت برای حضور در مناطق محروم و دورافتاده کشور با پرداخت‌های منطقی و منظم و همچنین ارائه تسهیلات موجب توزیع بهتر و عادلانه‌تر خدمات سلامت خواهد شد.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: تجربه سالیان اخیر نشان داده است که سیاست‌های اجباری و سلبی از طریق امتیازها، دوره‌های اجباری و ... باعث کاهش کیفیت خدمات سلامت ، نارضایتی همکاران و در نهایت عدم رضایت مردم و بیماران از خدمات سلامت می‌شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: