کد خبر: ۳۱۶۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - 2022December 04
از اول انقلاب، تولید سرنگ در کشور آغاز شده و توانسته ایم به تولیدکننده این کالای استراتژیک در منطقه تبدیل شویم.
شفاآنلاین>سلامت>دبیرکل سندیکای تولید کنندگان سرنگ و سرسوزن ایران نسبت به ورشکستگی و تعطیلی تعدادی از کارخانه‌های سرنگ‌سازی در کشور هشدار داد.

  به گزارش شفاآنلاین:خدایار عینی دبیرکل سندیکای تولیدکنندگان سرنگ و سرسوزن ایران گفت: در شرایط کنونی ۳ برابر نیاز کشور، سرنگ و متعلقات آن را تولید می‌کنیم و از این حیث، نه تنها کمبودی نداریم که برعکس، انبارهای کارخانجات تولیدی پر از سرنگ است.

وی با عنوان این مطلب که کارخانجات سرنگ‌سازی کشور با یک‌سوم ظرفیت مشغول تولید هستند، افزود: از اول انقلاب، تولید سرنگ در کشور آغاز شده و توانسته ایم به تولیدکننده این کالای استراتژیک در منطقه تبدیل شویم.

عینی با اشاره به فعالیت ۲۵ کارخانه سرنگ‌سازی در کشور، تاکید کرد: متأسفانه از این تعداد ۵ کارخانه ورشکسته شده اند.

وی با انتقاد از ورود بخش دولتی به عرصه تولید سرنگ در کشور، افزود: از وقتی که دو نهاد عمومی و دولتی وارد این عرصه شدند، کارخانه‌های سرنگ‌سازی دچار مشکل شده اند.

به گفته عینی، علاوه بر ۵ کارخانه‌ای که ورشکسته شده اند، ۵ کارخانه دیگر هم درخواست ورشکستگی داده اند.

دبیرکل سندیکای تولید کنندگان سرنگ و سر سوزن ایران ادامه داد: وزارت بهداشت یک نهاد نظارتی در حوزه سلامت است و نباید وارد حوزه تولید کالاهای سلامت شود.

عینی به دوران کرونا گریز زد و گفت: در دوران کرونا می‌توانستیم بیشترین صادرات سرنگ و متعلقات آن را به کشورهای منطقه و اروپا داشته باشیم. اما مجوز آن صادرات داده نشد.

وی افزود: از دهه هفتاد تا نیمه‌های دهه هشتاد، بیشترین صادرات سرنگ را داشتیم. اما الان میزان صادرات به صفر رسیده است.

عینی با اعلام اینکه میزان مصرف سرنگ در کشور سالانه ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد عدد است، گفت: ما ۳ برابر این مقدار را تولید می‌کنیم و می‌توانیم تنها صادرکننده سرنگ به کشورهای همسایه و منطقه باشیم. زیرا به غیر از ترکیه، کشور دیگری در منطقه کارخانه سرنگ‌سازی ندارد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: