کد خبر: ۳۱۶۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۰ - ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - 2022December 03
قدمت باستانی‌ترین مجسمه‌هایی که تاکنون یافت شده‌اند احتمالا فراتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید؛ آن‌ها خیلی قدیمی‌تر از اهرام مصر و هر اثر باستانی دیگری هستند که می‌شناسیم.
شفاآنلاین>سلامت>در سال ۱۹۳۹ میلادی در غار هولنشتاین استادل در کشور آلمان مجسمه‌ای بسیار شگفت‌انگیز کشف شد. این مجسمۀ حدودا ۳۰ سانتیمتری، بدن یک انسان و صورت یک شیر را دارد و به همین خاطر به مجسمۀ انسان-شیر معروف شده است.

به گزارش شفاآنلاین:آزمایش قدمت‌سنجی نشان داد که این مجسمه در زمانی بین ۴۰ تا ۳۵ هزار سال قبل تراشیده شده است؛ یعنی زمانی که احتمالا انسان‌ها تازه از قارۀ آفریقا بیرون آمده بودند و در حال پراکنده شدن در نقاط مختلف اروپا و آسیا بودند.

تصاویر دیدنی از باستانی‌ترین مجسمه دنیا

تصاویر دیدنی از باستانی‌ترین مجسمه دنیا

این مجسمه از جنس عاج ماموت است و احتمالا با یک چاقوی سنگی تراشیده شده است. مجسمه در محوطه‌ای با فاصلۀ ۳۰ متری از دهانۀ غار پیدا شد. در آنجا چیز‌های دیگری مثل استخوان‌های تراشیده شده، مهره‌ها و دندان‌های سوراخ‌شدۀ حیوانات نیز پیدا شد. ممکن است این غار یک جور انبار، یک پناهگاه و حتی محلی برای انجام مناسک آیینی بوده باشد.

در هر صورت، مجسمۀ انسان-شیر نشان می‌دهد که آفرینش هنری چه سابقۀ طولانی و شگفت‌انگیزی در تاریخ بشر دارد؛ آنقدر طولانی که حتی تصورش هم خیال‌انگیز و شگفت‌آور است.

تصاویر دیدنی از باستانی‌ترین مجسمه دنیا

(دهانۀ غار هولنشتاین‌استادل)

برچسب ها: باستانی ، مجسمه ، تصاویر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: