کد خبر: ۳۱۶۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۵ - ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - 2022December 03
امروز ما با خطر میلیون ها مورد جدید و میلیون ها مرگ بیشتر مواجه هستیم. لذا در این روز جهانی ایدز، یک صدا دعوت می کنیم. ایجاد برابری کنید!شعار «ایجاد برابری کنید»، فراخوانی برای اقدام است
شفاآنلاین>سلامت>دبیرکل سازمان ملل متحد در پیام خود به مناسبت اول دسامبر 2022 روز جهانی ایدز تاکید کرد: وعده جهان پایان ایدز تا سال 2030 است.

 به گزارش شفاآنلاین:متن پیام آنتونی گوترش به شرح زیر است: وعده جهان پایان ایدز تا سال 2030 است. ما از هدف خود دور هستیم. اگر می خواهیم ایدز را پایان دهیم، باید نابرابری هایی که مانع پیشرفت مان هست را از میان برداریم.

امروز ما با خطر میلیون ها مورد جدید و میلیون ها مرگ بیشتر مواجه هستیم. لذا در این روز جهانی ایدز، یک صدا دعوت می کنیم. ایجاد برابری کنید!شعار «ایجاد برابری کنید»، فراخوانی برای اقدام است. دعوت به اتخاذ اقدامات کاربردی که کمک می کنند ایدز را پایان دهیم. دسترسی، کیفیت و پایداری هر چه بیشتر خدمات پیشگیری، تشخیص و درمان «اچ آی وی». این به معنای منابع مالی بیشتر و به معنای قوانین، سیاست ها و رویکردهای بهتر جهت مهار انگ و انزوایی است که افرادی که با «اچ آی وی» زندگی می کنند، به ویژه جمعیت هایی که به حاشیه رانده شده اند، با آن مواجه هستند.

همه باید مورد احترام و استقبال قرار بگیرند و فناوری جهت دسترسی برابر به بالاترین سطح دانش مرتبط با «اچ آی وی»، به خصوص بین کشورهای توسعه یافته و کمتر توسعه یافته هرچه به اشتراک گذاشته شود. نابرابری هایی که موجب تداوم همه گیری ایدز هستند را می توان و باید از میان برداشت. ما می توانیم ایدز را پایان دهیم، اگر برابری ایجاد کنیم.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: