کد خبر: ۳۱۶۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰ - ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - 2022December 01
واکسن پنوموکوک جزو واکسن‌های نظام واکسیناسیون روتین کشور ایران نیست؛ اما بخش خصوصی، داروخانه ها، معاونت غذا و دارو برای موارد توصیه شده توسط متخصصین این واکسن را عرضه می‌نمایند.
شفاآنلاین>سلامت> دکتر زهرا نهبندانی، رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد : واکسن پنوموکوک جزو واکسن‌های نظام واکسیناسیون روتین کشور ایران نیست؛ اما بخش خصوصی، داروخانه ها، معاونت غذا و دارو برای موارد توصیه شده توسط متخصصین این واکسن را عرضه می‌نمایند.
 به گزارش شفاآنلاین:گسترش هر بیماری واگیر توسط مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت و درمان رصد می‌شود، در صورت افزایش هر نوع بیماری مداخلات لازم از طریق وزارت به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود، در مورد بسیاری از بیماری‌ها از جمله، هپاتیت A ، پاپیلوما ویروس و... این رصدها و پژوهش‌ها در حال انجام است که البته پس از اثبات نتایج مداخلات لازم به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ خواهدشد.
بروز و شیوع انواع مختلف پنومونی  در فصول سرد سال باتوجه به گسترش انفلوانزا فصلی به ویژه در شرایط پاندمی کووید ۱۹ (در سالهای اخیر) و البته در سالمندان با توجه به بالارفتن میانگین سنی جمعیت، افزایش سطح آلودگی هوا، آسیب سبد تغذیه ناشی از تاثیرات اقتصادی و... قابل انتظار و پیش بینی است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: