کد خبر: ۳۱۶۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۵ - ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - 2022November 30
۱۸ نفر از دانش آموزان دختر یکی از هنرستان های قم، امروز چهارشنبه با علائم مسمومیت به بیمارستان ولی عصر این شهر منتقل و تحت درمان قرار گرفتند.
شفاآنلاین>سلامت>عبدالله صادقخانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قم،گفت: پیش از ظهر امروز ۱۸ نفر از دانش آموزان دختر یکی از هنرستان های قم دچار علائم بی حالی و سرگیجه شدند که در ساعت ۱۲ توسط اورژانس به بیمارستان ولی عصر قم منتقل شدند.

 به گزارش شفاآنلاین:وی در رابطه با وضعیت عمومی دانش آموزان اظهار داشت: برابر نظر پزشکان وضعیت عمومی تمامی دانش اموزان خوب است و فقط ۲ نفر از دانش آموزان به دلیل داشتن بیماری های زمینه ای تحت مراقبت های بیشتر پزشکی هستند.

آقای صادقخانی در پاسخ به این سوال که علت بدحالی دانش آموزان چه چیزی بوده است، گفت: علت اولیه براساس نظر پزشکان و علائم بالینی، مسمومیت این دانش آموزان بوده که در حال بررسی بیشتر موضوع هستیم.

در همین رابطه دکتر محبی سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قم نیز بیان کرد: در تماس با اورژانس در خصوص بیماری تعدادی از دانش اموزان بلافاصله اورژانس به هنرستان اعزام شدند.

وی افزود: هجده دانش اموز دچار مسمومیت شده بودند که با چند دستگاه امبولانس به یکی از مراکز درمانی قم منتقل کردند.

آقای محبی افزود: بعد از درمان اولیه شانزده نفر بهبودی نسبی به دست آوردند و دو دانش آموز به دلیل بیماری آسم در حال حاضر کمی دچار بیحالی و ضعف هستند.

وی با اشاره به نمونه برداری برای آزمایش های اولیه، گفت: بعد از جواب این آزمایش ها علت دقیق این مسمومیت اعلام خواهد شد.ایرنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: