کد خبر: ۳۱۶۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - 2022November 29
گروهی از پژوهشگران یکی از شرکت‌های دانش بنیان با مطالعه بر روی صمغ یکی از درختچه‌های بومی کشور هند، موفق به تولید پمادی برای درمان خارپاشنه شدند.
شفاآنلاین>سلامت>مدیر عامل یکی از شرکت‌های خلاق و تولید کننده دارو‌های گیاهی،  با بیان اینکه در این شرکت حدود 18 محصول با پایه گیاهان دارویی را به تولید رسایده است، گفت: یکی از محصولات این شرکت، پماد رفع خارپاشنه است که از عصاره صمغ گیاه مقل ازرق به تولید رسیده است.
 به گزارش شفاآنلاین:بابک عزتی رنجبر، مقل ارزق را یک درخچه‌ای دانست که زیستگاه آن در کشور هند است وی افزود: صمغ آن همانند کتیرات است و ما از عصار صمغ این درخچه، برای تهیه این پماد بهره بردیم.
 آقای عزتی گفت: این عصاره دارای خواص ضد التهابی دارد و استفاده آن در این پماد موجب شده است که این مواد ضد التهاب از طریق پوست جذب شود و با رسیدن به بافت ملتهب پاشنه پا، آن را برطرف می‌کند.
مدیر عامل این شرکت خلاق گفت: تولید شربتی از گیاه «مورد» از دیگر محصولات تولیدی ما است است که این دارو از میوه درخت مورد تهیه شده است و به عنوان یکی از دارو‌های طبیعی کشور برای درمان خونریزی‌های غیر طبیعی بانوان به تولید رسید.
 وی با بیان اینکه خواص درمانی این محصول در کارآزمایی‌های بالینی به اثبات رسیده است، افزود: این دارو مجوز سازمان غذا و دارو صادر شده است.
 آقای عزتی گفت: این داروی گیاهی می‌تواند جایگزین دارو‌های شیمیایی شود و قادر است علاوه بر برطرف کردن خونریزی‌های غیر طبیعی بانوان، موجب تقویت رحم و کاهش عوارض یائسگی می‌شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: