کد خبر: ۳۱۶۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - 2022November 29
رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوجبا اشاره به افزایش تعداد مسموم‌شده‌ها با الکل آلوده به متانول در این شهرستان گفت: ممکن است منبع تامین این الکل یک یا دو جا بوده باشد اما این مسمومیت در یک محل یا برنامه نبوده است.
شفاآنلاین>سلامت>دکتر محمد طهماسبی رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج اظهار کرد: از روز پنجشنبه سوم آذر ماه ۱۴۰۱ تا کنون ۴۸ زن و مرد در پی مسمومیت با متانول به بیمارستان امام سجاد یاسوج مراجعه کردند و پذیرش شدند.

 به گزارش شفاآنلاین:وی ضمن نگرانی از افزایش تصاعدی مراجعات به دلیل مسمومیت با الکل یا متانول اظهارکرد: متاسفانه این آمار همچنان در حال افزایش است به طوری که دیشب ۷ نفر و پریشب ۴ نفر مراجعه کننده داشتیم. بنابراین مردم و والدین مراقب و مواظب فرزندان خود باشند و کنترل کنند که فرزندانشان با چه کسانی رفت و آمد دارند تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوند.

رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶ نفر خانم و ۴۲ نفر آقا بودند که تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۴ نفر دیالیز شدند.

طهماسبی تصریح کرد: از مجموع افراد مراجعه کننده یک نفر فوت کرده، یک نفر نیز وضعیت وخیمی دارد و به دلیل خونریزی شدید دچار مرگ مغزی شد و مگر مغزی او تایید شد. همچنین ۳ نفر هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: این افراد اکثرا ۲۷ یا ۲۸ ساله هستند و در مجموع رده سنی آنها بین ۱۶ تا ۳۶ سال است.

رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج عنوان کرد: اکثر این افراد با اختلالات بینایی از جمله تاری دید مواجه شده اند.

طهماسبی تاکید کرد: ممکن است که منبع تامین این ۴۸ نفر یک یا دو جا بوده باشد اما این مسمومیت در یک محل یا برنامه نبوده است.

وی بیان کرد: همه امکانات بیمارستان را برای نجات و ارائه خدمات به این بیماران بسیج کرده ایم و کادر درمان و پزشکان در این زمینه تلاش دارند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: