کد خبر: ۳۱۵۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۵ - ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - 2022November 27
میزان تامین شربت آموکسی‌سیلین در کل سال گذشته به حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار عدد می‌رسید، اما تنها در هشت ماهه امسال این عدد به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد رسیده است
شفاآنلاین>سلامت>مشاور رسانه‌ای رئیس سازمان غذاودارو از افزایش تولید انواع شربت‌های آنتی بیوتیک‌ در هشت ماهه اول سال جاری به نسبت کل سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین:دکتر سجاد اسماعیلی از افزایش تولید انواع شربت‌های آنتی‌بیوتیک‌ در هشت ماهه اول سال جاری به نسبت کل سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تامین شربت آزیترومایسین در سال ۱۴۰۰ حدود ۵ میلیون عدد بود که در هشت ماهه اول امسال تا آبان ماه به ۸ میلیون‌ و ۲۰۰ هزار عدد رسیده است.

وی افزود: همچنین میزان تامین شربت آموکسی‌سیلین در کل سال گذشته نیز به حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار عدد می‌رسید، اما تنها در هشت ماهه امسال این عدد به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد رسیده است.

اسماعیلی با اشاره به افزایش حدود ۲ برابری تامین شربت سفکسیم نیز گفت: در سال گذشته ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد از این دارو تامین شده بود. این میزان تا پایان آبان ماه ۱۴۰۱ به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد رسیده است. همچنین تامین شربت کوآموکسی کلاو با افزایش ۳.۵ برابری از سال۱۴۰۰ با حدود ۲ میلیون عدد در سال گذشته، به ۷ میلیون عدد در هشت ماهه سال ۱۴۰۱ رسیده است.

وی با بیان اینکه بروفن یکی از این اقلامی بود که مصرف آن به دلیل کمبود مقطعی استامینوفن افزایش یافت، گفت: به طوریکه این دارو در مهرماه ۳۰۰ هزار عدد تولید شد، اما تولید آن در آبان ماه سال جاری به حدود ۲ میلیون عدد رسید. این در حالی است که نیاز مصرف ماهانه آن در سایر ماه‌ها ۷۰۰ هزار عدد بوده است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: