کد خبر: ۳۱۵۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳ - ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - 2022November 27
با هماهنگی های صورت‌گرفته توسط وزارت بهداشت، این محموله بامداد یکشنبه (امروز) وارد کشور شده و بلافاصله پس از آزمایش های لازم و شناسه گذاری در سراسر کشور توزیع می شود.
شفاآنلاین>سلامت>سخنگوی وزارت بهداشت گفت: محموله جدید سوسپانسیون‌های آنتی بیوتیک به میزان ۶۵ تن روز یکشنبه ششم آذر از گمرک فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و از مبدأ هند وارد کشور می‌شود.
 

 به گزارش شفاآنلاین:پدرام پاک‌آیین سخنگوی وزارت بهداشت گفت: این محموله شامل ۴۶۳ هزار عدد انواع سوسپانسیون آنتی‌بیوتیک اطفال، آموکسی‌سیلین، کوآموکسی کلاو، سفکسیم، سفالکسین و آزیترومایسین است که از طریق هند وارد کشور می‌شود.

وی گفت: با هماهنگی های صورت‌گرفته توسط وزارت بهداشت، این محموله بامداد یکشنبه (امروز) وارد کشور شده و بلافاصله پس از آزمایش های لازم و شناسه گذاری در سراسر کشور توزیع می شود.

دستیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین اظهار داشت: این محموله با هماهنگی وزارت بهداشت و با هدف تکمیل بازار آنتی بیوتیک به کشور وارد شده است.

پاک آیین ادامه داد: مقادیر موجود در این محموله آنتی بیوتیک شامل ۵۸ هزار عددکوآموکسی کلاو، ۷۸ هزار عددآزیترومایسین، ۲۵ هزار عدد سفکسیم، ۲۵ هزار عدد سفالکسین و ۲۷۷ هزار عدد آموکسی‌سیلین است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: