کد خبر: ۳۱۲۸۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۰ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - 2022October 03
استاد پیشکسوت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب سلامت در حوزه پیشگیری را با ارزش‌تر از سایر حوزه‌هاست دانست.
شفاآنلاین>سلامت>دکتر حسین ملک افضلی با بیان این مطلب در جمع معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در کارگاه آموزشی مدیریت نظام شبکه، گفت: معاونان بهداشت در جایگاهی هستند که منعطف به سلامت بوده و در توسعه انسانی ارزش فراوانی دارند. مخاطب شما یک جمعیت و اجتماع مردمی است، عمده کار شما در مناطق محروم و حاشیه شهرهاست، بنابراین عدالت، محور کار شماست.

 به گزارش شفاآنلاین:استاد پیشکسوت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: کسب سلامت در حوزه پیشگیری را با ارزش‌تر از سایر حوزه‌ها است.

وی اظهار داشت: عشق، کار تمام وقت، حمایت طلبی، قاطعیت، انصاف، انضباط، حضور مرتب در استان ها، ارتباط خوب با سایر معاونت ها، دانش، اقتدار، کسب بودجه و امکانات، پایش، توانمندسازی، تشویق نیروها، انتخاب بهورزان و مراقبان سلامت از نیرو‌های بومی، ارائه خدمات فعال، نیازسنجی، رفتار خوب با پرسنل، پیگیری و بازدید بردن مسئولان محلی از مراکز بهداشت از ویژگی‌های یک معاون بهداشت خوب و موفق است.

دکتر ملک افضلی با بیان این که عشق بالاتر از انگیزه است، زیرا انگیزه از بین رفتنی است، ولی عشق به کار و حرفه از بین نمی‌رود، یادآور شد: بهورزان و مراقبان سلامت را حتما از نیرو‌های بومی و محلی که با اقوام و جمعیت منطقه سنخیت کامل دارند انتخاب کنید. انتخاب بهورز با تحصیلات کم از منطقه بومی از انتخاب بهورز با تحصیلات عالیه از منطقه دیگر ارجحیت دارد.

وی همچنین به معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توصیه کرد برای اطلاع رسانی اقدامات و برنامه ها، هفته نامه داخلی منتشر کنند و از فواید حضور مداوم در فیلد غافل نشوند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: