کد خبر: ۳۱۲۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - 2022October 03
رئیس سازمان غذا و دارو با یادآوری اینکه مصرف سرم نسبت به سال‌های گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است، گفت: در تلاش هستیم ظرفیت تولیدمان را برای سال آینده به ۵ میلیون واحد در ماه افزایش دهیم.

شفاآنلاین>سلامت>بهرام دارایی در مورد علت کمبود سرم در کشور، گفت: میانگین مصرف سرم در سنوات گذشته کمتر از 10 میلیون واحد بوده البته پیش بینی ما برای سال جاری 14 میلیون بوده و از طریق واردات هم 15 تا 16 میلیون واحد در ماه تامین می کنیم و در واقع پیش بینی ها برای تامین سرم محقق شده اما مصرف سرم نسبت به سال های گذشته بیش از 50 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به عوامل موثر در افزایش مصرف سرم، افزود: با توجه به کاهش میزان جراحی ها در زمان کرونا در سال جاری با افزایش جراحی ها و همچنین مصرف داروهای بیهوشی مواجه هستیم.

دارایی، گرمای هوا و بیماری‌های گرمسیری را از دیگر عوامل موثر در افزایش مصرف سرم دانست و ادامه داد: گرمای هوا در کشور به ویژه مناطق جنوبی کشور بی‌سابقه بوده البته با شروع فصل سرما مصرف کاهش خواهد یافت.

رئیس سازمان غذا و دارو یادآور شد: در تلاش هستیم ظرفیت تولیدمان را برای سال آینده به 5 میلیون واحد در ماه افزایش دهیم.خانه ملت

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: