کد خبر: ۳۱۲۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۰ - ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - 2022September 30
دبیر کل خانه پرستار ایران گفت: در حال حاضر باید خدمات پرستاری به صورت تخصصی به بیماران ارائه شوند.
شفاآنلاین>سلامت>دبیر کل خانه پرستار ایران گفت: در حال حاضر باید خدمات پرستاری به صورت تخصصی به بیماران ارائه شوند.

به گزارش شفاآنلاین:محمد شریفی‌مقدم گفت: در حال حاضر در کشورهای مختلف دنیا گروه های پرستاری مانند هوشبری، اتاق عمل و پرستاری در سطح تخصص مشغول به ارائه خدمات مراقبتی به بیماران و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی هستند.

او گفت: پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی آن هم به صورت بدون کنکور و حتی از طریق دیپلم رشته علوم انسانی یک کار غیر کارشناسی محسوب می شود و این گونه اقدامات در آینده به نوعی می تواند تهدید کننده سلامت بیماران باشد.

او افزود: بیشترین خدماتی که مردم و بیماران در بیمارستان ها و مراکز درمانی دریافت می کنند از گروه پرستاری مانند خود همکاران پرستار، هوشبری و اتاق عمل است. معتقدم که این گونه افراد باید از طریق کنکور تجربی وارد دانشکده های گروه پرستاری شده و تربیت شوند. در حال حاضر پرستاران فارغ التحصیل و بیکار در سراسر کشور هستند که در دانشکده های گروه پرستاری و در مقاطع لیسانس به بالا تحصیل کرده اند.

او گفت: در یک برهه ای از زمان که کشور دچار کمبود نیرو در حوزه سلامت بود، در مقطع کاردانی اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های مختلف از جمله گروه پرستاری شده بود، اما در حال حاضر باید ارائه خدمات به صورت تخصصی به بیماران انجام شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: