کد خبر: ۳۱۲۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۰ - ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - 2022September 29
۳۱ درصد از علت مرگ و میر‌های جهان ناشی از بیماری‌های قلبی است و این امر ضرورت آگاهی و راه‌های پیشگیری از آن در جامعه را افزایش می‌دهد.
شفاآنلاین>سلامت>معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: سالانه ۱۸ و نیم میلیون نفر در جهان بر اثر بیماری‌های قلبی و عروقی جان خود را از دست می‌دهند که این رقم بیش از ۳۱ درصد از علت مرگ‌ها را شامل می‌شود.

به گزارش شفاآنلاین:فرزام بیدارپور با بیان اینکه عوامل متعددی در ایجاد بیماری‌های قلبی نقش دارد، افزود: مصرف الکل، سیگار کشیدن، تغذیه ناسالم، کم تحرکی، آلودگی هوا، اضطراب و فشار‌های روانی از جمله مهم‌ترین دلایل بروز این بیماری در افراد است.

وی یکی از دلایل نامگذاری این روز به عنوان روز جهانی بیماری‌های قلبی را حرکت جمعی دولت‌ها و مردم برای مقابله با این بیماری عنوان کرد و افزود: کاهش آلودگی ها، فشار‌های روانی و سبک زندگی سالم نقش مهمی در پیشگیری از این بیماری دارد.

بیدارپور با بیان اینکه شعار امسال "قلب سالم و جامعه سالم" است، افزود: سلامت قلب نقش مهمی در پویایی جامعه دارد و با آگاهی از خطرات این بیماری باید در مسیر کاهش آن قدم برداشت.

۲۹ سپتامبر برابر با ۷ مهرماه به عنوان روز جهانی بیماری‌های قلبی نامگذاری شده و هدف از این روز، آگاهی بیشتر جامعه و دولت‌ها از عوامل بروز این بیماری‌ها و ارائه راه‌های مؤثر در کاهش آن است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: