کد خبر: ۳۱۲۴۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - 2022September 26
دانشگاه علوم پزشکی هوشمند از برگزاری همایش بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی در دی خبر داد.
شفاآنلاین>سلامت>بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی هوشمند، ایجاد زبان مشترک میان رشته‌ای مابین متخصصان مختلف بالینی و علوم محاسبات با استفاده از برگزاری مدارس تابستانی، ژورنال کلاب‌ها و جشنواره‌های دانشجویی یکی از ویژگی‌های مهم این همایش است.

 به گزارش شفاآنلاین: هوش مصنوعی موضوعی است که در سال‌های اخیر مورد توجه سیاستمداران و پژوهشگران سراسر دنیا قرار گرفته است. استفاده روزافزون از ابراز‌های هوشمند از یک سو و ظهور گفتمان هوش مصنوعی در لسان دولتمردان از سوی دیگر منجر شده است تا این علاقه و توجه دوچندان شود.

در این بین کمیته تعالی هوش مصنوعی در علوم پزشکی در راستای اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های تعالی AIMS درصدد است برنامه‌های ترویجی خود را در سطح محققان علاقه‌مند به هوش مصنوعی در علوم پزشکی در سراسر کشور توسعه دهد. این در حالی است که بر اساس تصمیمات سیاسی ایران باید تا سال ۱۴۱۰ جزو ۱۰ کشور برتر این حوزه در سراسر جهان باشد و از طرف دیگر هدف اصلی تعالی هوش مصنوعی کسب درآمد بالای ۴ میلیارد دلار در علوم پزشکی با استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی است.

یکی از فعالیت‌ها این کمیته برگزاری همایش بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی با عنوان AIMS۲۰۲۲ در هفتم تا نهم دی امسال است. هدف اصلی این همایش برقراری ارتباط با محققان فعال و علاقه‌مندان حوزه و نیز شناسایی نقاط ضعف، چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو است.

از این رو، همایش بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی با اجماع متخصصان علوم محاسبات و بالینی بر پایه شش محور اصلی علمی استوار خواهد بود. این محور‌ها عبارتند از:

۱. جمع آوری و آنالیز داده‌های پزشکی
۲. پردازش سیگنال‌ها و تصاویر پزشکی
۳. دورا پزشکی، رباتیک و پزشکی شخص محور
۴. سیستم‌های مراقبتی هوشمند
۵. بهینه سازی و هوشمند سازی صنایع مرتبط با علوم پزشکی و داروسازی
۶. فلسفه و آینده پژوهی هوش مصنوعی در علوم پزشکی

محور‌های یادشده دارای زیر بخش‌های اساسی است که در تصویر زیر قابل مشاهده است.

یکی از ویژگی‌های مهم این همایش ایجاد زبان مشترک میان رشته ایی مابین متخصصان مختلف بالینی و علوم محاسبات با استفاده از برگزاری مدارس تابستانی، ژورنال کلاب‌ها و جشنواره‌های دانشجویی است تا شرکت کنندگان بتوانند حداکثر استفاده را از برنامه‌های همایش داشته باشند.

امید می‌رود تا با برگزاری این همایش محققان بتوانند با علوم میان رشته‌ای بطور کامل آشنایی پیدا و با متخصصان داخلی و بین المللی این حوزه ارتباط برقرار کنند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: