کد خبر: ۳۱۰۰۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۰ - ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - 2022August 18
وزیر بهداشت اعلام کرد: طرح حذف سقف کارانه پزشکان مناطق محروم در جلسه روز گذشته هیئت دولت جهت حفظ و نگهداری کادر پزشکی در مناطق محروم تصویب شد.
شفاآنلاین>سلامت>بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان چمران کنگاور، اظهار داشت: مصوبه روز گذشته هیات دولت، گام بلندی در جذب نیرو‌های پزشکی و تخصصی در مناطق محروم است و به تحقق عدالت در سلامت کمک شایان توجهی می‌کند.

به گزارش شفاآنلاین:وی با بیان اینکه وزارت بهداشت به زودی جایزه ملی «خدمت ماندگار» را به پزشکان شاخص مناطق محروم اهدا خواهد کرد، افزود: این جایزه به پزشکانی تعلق می‌گیرد که عمر خود را در مسیر خدمت در مناطق محروم، صرف کرده اند و در آینده نزدیک فهرست منتخبان این جایزه ملی اعلام می‌شود.

وزیر بهداشت گفت: طبق وظیفه و مسئولیت در وزارت بهداشت، لازم است که بازدید‌های میدانی از مراکز بهداشتی و درمانی مناطق مختلف کشور داشته باشیم. از سوی دیگر بعد از پایان دور اول سفر‌های استانی رییس جمهور به کل استانها، وزرا نیز در حوزه فعالیت خودشان، سفر‌هایی در کشور دارند.

عین اللهی خاطرنشان کرد: مشکلات و کمبود‌های بیمارستان چمران را از نزدیک دیدیم و امیدواریم که در جهت حل این مشکلات گام برداریم.

وی از اختصاص سهمیه بومی به دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: امیدواریم به زودی پزشکان بومی مناطق مختلف کشور از جمله کنگاور، هرسین و صحنه بتوانند با استفاده از سهمیه ویژه بومی، در مقطع تخصص مورد نیاز همان مناطق، تحصیل کنند و دوباره به این مناطق، بازگردند. امسال برای اولین بار این طرح در کشور از مهرماه اجرایی می‌شود.

وزیر بهداشت با اشاره به برنامه ریزی برای جذب ۳۰ هزار پرستار در کشور، یادآور شد: پرستاران شاغل در دوره پاندمی کرونا، حائز امتیازاتی برای جذب می‌شوند و امتیاز آزمون به اضافه امتیاز فعالیت در دوران کرونا، شاخص و ملاک جذب این نیرو‌ها می‌شود.

عین اللهی تاکید کرد: باتوجه به پیشرفت‌های قابل توجه و قرار گرفتن ایران به عنوان قدرت اول منطقه در حوزه پزشکی، خیلی از کشور‌ها علاقه‌مند به استفاده از این ظرفیت هستند. مردم عراق هم باتوجه به همجواری با کرمانشاه، می‌توانند برای درمان به این استان سفر کنند. امیدواریم با کمک استانداری بتوانیم با تقویت زیرساخت‌ها در نزدیک‌ترین شهر‌های کرمانشاه، پذیرای بیماران عراقی باشیم.

گفتنی است عین اللهی از بخش‌های مختلف بیمارستان ۷۰ تختخوابی شهید چمران کنگاور، بازدید کرد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: