کد خبر: ۳۰۹۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 2022August 13
برای ترمیم دست های یک دختر 18 ساله که در تصادفی آن ها را از دست داده بود از پیوند دست های یک مرد استفاده شد.

شفاآنلاین>سلامت>حوادث و بیماری های ناشی از تصادف در جهان امروز اجتناب ناپذیر است. با فناوری‌ها و تجهیزات پزشکی پیشرفته، روش‌های ترمیمی در حال حاضر بسیار بیشتر شده است.

به گزارش شفاآنلاین: یکی از این روش های ترمیمی پیوند عضو است. در طول دهه‌ها، روش‌های جراحی ترمیمی همچنان در حال بهبود هستند و زندگی بازماندگان تصادف را بسیار آسان‌تر می‌کنند. در سال ۲۰۱۷، اولین پیوند دست بین جنسیتی بر روی یک بازمانده تصادف ۱۸ ساله انجام شد. شگفت‌انگیزترین نکته این پیوند آن است که دست‌های پیوند شده در چند سال گذشته دستخوش دگرگونی‌های زنانه شده‌اند.

حیرت پزشکان از زنانه شدن دست‌های یک مرد!

اولین پیوند دست بین جنسیتی بر روی یک دختر ۱۸ ساله در کارناتاکا انجام شد. دختر جوانی به نام شریا سیداناگودر دچار یک تصادف بزرگ اتوبوس شد و دست ها و پاهایش را از دست داد. در سال ۲۰۱۶ پس از تصادف، پزشکان دست او را از زیر آرنج قطع کردند.

به دنبال این اتفاق، او برای پیوند دست در مرکز پیوند در کارناتاکا ثبت نام کرد. چند ماه بعد، وقتی گروه خونی یکی از اهداکنندگان دست با او مطابقت پیدا کرد، امیدها بازگشت. با این حال، اهدا کننده مردی ۲۱ ساله با پوست تیره و دستی مردانه و ضخیم بود که در یک تصادف جاده ای جان باخت.

حیرت پزشکان از زنانه شدن دست‌های یک مرد!

دختر جوان بدون توجه به رنگ و اندازه دست ها، خوشحال بود. با این حال، اولین تغییر در اندازه دست های او پس از ماه ها فیزیوتراپی تحت هدایت متخصصان رخ داد. او می گوید که دستانش به تدریج لاغرتر شدند و ظاهری زنانه پیدا کردند. یکی دیگر از تحولات خارق العاده، روشن شدن رنگ پوست تیره متعلق به مرد اهدا کننده بود. پس از مدتی، دست های دختر مانند بقیه رنگ پوستش روشن شد.

حیرت پزشکان از زنانه شدن دست‌های یک مرد!

یکی از قانع کننده ترین دلایل این امر تولید کمتر ملانین در بدن اوست. ملانین هورمونی است که در بدن تولید می شود و رنگدانه ها و همچنین رنگ پوست را کنترل می کند. از آنجایی که رنگ پوست او روشن است، به این معنی است که بدن او ملانین کمتری تولید می کند. به تدریج، دست های پیوند شده با سطوح ملانوسیت فرد قطع عضو سازگار شدند. دلیل دیگر این امر می تواند تفاوت های هورمونی بین دو جنس باشد. با کاهش سطح تستوسترون، دست ها، موهای خود را از دست می دهند و از نظر ظاهری زنانه تر می شوند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: