کد خبر: ۳۰۹۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 2022August 11
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت:
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد: زائران برای خروج از مرز ایران در اربعین حتما باید دز یادآور واکسن کرونا را زده باشند.
شفاآنلاین>سلامت>فرهادی درباره وضع واکسیناسیون زائران حاضر در راهپیمایی اربعین و این پیش شرط، افزود: دُز یادآور، یعنی اینکه ۶ ماه از آخرین تزریق واکسن کرونا گذشته باشد به طوری که اگر ۶ ماه قبل دُز دوم را تزریق کرده باشد، دُز سوم را باید تزریق کند و اگر ۶ ماه قبل دُز سوم را زده باشد، باید دُز چهارم را تزریق کند.

به گزارش شفاآنلاین:وی ادامه داد: بر همین اساس برای شرکت در راهپیمایی اربعین، تعداد دُزهای قبلی ملاک نیست بلکه ۶ ماه فاصله تزریق واکسن مهم است که باید رعایت شود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تاکید کرد: به طور کلی برای سفر‌های برون مرزی، این الزام وجود دارد که دُز یادآور با رعایت ۶ ماه فاصله از تزریق قبلی انجام شود.

وی افزود: علاوه بر تزریق دُز یادآور، فرد نباید بیمار باشد البته موضوع آزمایش پی سی آر منتفی شده است، اما هنگام خروج از مرز، کنترل صورت می‌گیرد.

فرهادی در پاسخ به این سوال که آیا دولت عراق نیز کنترل‌های خاص خودش را برای ورود زائران اربعین دارد یا خیر، گفت: در جلساتی که به همین منظور برگزار شده است، این هماهنگی‌ها انجام شده که زائران ایرانی با توجه به تزریق دُز یادآور، امکان شرکت در راهپیمایی اربعین را داشته باشند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: