کد خبر: ۳۰۷۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۰۸ تير ۱۴۰۱ - 2022June 29
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر اعلام کرد:
سیدعلی مرعشی گفت: در شهر مدینه تاکنون ۱۱۸ پانسمان، ۲ هزار و ۲۸۱ تزریق و ۲۲۰ فقره سرم تراپی توسط تیم های اعزامی ارائه و ۴ نفر از حجاج نیز برای درمان تکمیلی به بیمارستان اعزام شده اند.
شفاآنلاین>سلامت>رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر از ارائه بیش از ۲۵ هزار خدمت بهداشتی و درمانی به حجاج ایرانی در حج ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش شفاآنلاینسیدعلی مرعشی، در خصوص خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به زائرین حج ۱۴۰۱ گفت: در شهر مدینه تاکنون ۱۱۸ پانسمان، ۲ هزار و ۲۸۱ تزریق و ۲۲۰ فقره سرم تراپی توسط تیم های اعزامی ارائه و ۴ نفر از حجاج نیز برای درمان تکمیلی به بیمارستان اعزام شده اند.

وی افزود: در شهر مکه نیز به یک هزارو ۴۱۷ نفر خدمات پاراکلینیکی ارائه شده است. تاکنون ۴۹ نفر از حجاج در بیمارستان جهت درمان های تخصصی بستری شده اند و همچنین به ۵ هزار و ۱۴۵ نفر نیز خدمات پرستاری از طریق مراکز درمانی هلال احمر ارائه شده و ۳ هزار و ۵۷ نسخه نیز صادر شده است.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: خدمات بهداشتی و درمانی متنوعی به حجاج و زائران ارائه می شود و در مجموع از ابتدای آغاز مراسم حج ۱۴۰۱ تاکنون ۲۵ هزار و ۵۵۸ خدمت به حجاج ارائه شده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: امروز ضرورت دارد تا زائران موارد پیشگیری را در دستور کار قرار دهند تا بتوانند به واجبات خود در ادامه مراسم حج عمل کنند. متاسفانه یک نفر از حجاج نیز به علت بیماری جان خود را در روزهای گذشته از دست داده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: