کد خبر: ۳۰۷۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۶ - ۰۶ تير ۱۴۰۱ - 2022June 27
سید محمدرحیم مرتضوی با تاکید بر مبحث ایمنی شهری گفت: در راستای تأمین ایمنی و حفظ حقوق شهروندان، مدیریت شهری شناسایی و برخورد قاطع با ساختمان‌های ناایمن را در دستور کار قرار داده است.
شفاآنلاین>اجتماعی>شهردار منطقه ۹ از شناسایی ۱۰۰ ساختمان ناایمن در منطقه ۹ خبر داد و گفت: به منظور رفع خطرات ناشی از ابنیه ناایمن، ایمن‌سازی ساختمان پر مخاطره سرای محله مهرآباد جنوبی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش شفاآنلاین:سید محمدرحیم مرتضوی با تاکید بر مبحث ایمنی شهری گفت: در راستای تأمین ایمنی و حفظ حقوق شهروندان، مدیریت شهری شناسایی و برخورد قاطع با ساختمان‌های ناایمن را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ مورد ساختمان ناایمن شناسایی و اخطار قانونی برای این ساختمان‌ها از جمله املاک ساختمان‌های عمومی و خدماتی مانند بیمارستان‌ها، مجتمع‌های مسکونی قدیمی و سطوح صنعتی و تجاری قدیم ریزشی صادر و به مالکین ابلاغ شده است.

شهردار منطقه ۹ تاکید کرد: به این منظور و برای مقابله با مخاطرات ناشی از ریزش ساختمان‌های مذکور و حفظ سلامت جان شهروندان ضمن صدور اخطاریه‌ها برای ایمن سازی این اماکن، کار را از خودمان شروع کردیم و در قدم اول نسبت به تخلیه ساختمان سرای محله مهرآباد جنوبی اقدام شد.

وی عنوان کرد: در بازدیدی که کارشناسان معاونت شهرسازی و اداره بحران منطقه ۹ و سازمان آتش نشانی از ساختمان سرای محله مهرآباد جنوبی داشتند، ناایمن بودن و امکان وقوع حادثه در این فضای مردمی تشخیص داده شد که با اطلاع رسانی‌های مکرر این بنا برای ایمن‌سازی مطابق با استانداردهای ایمنی ساختمان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

مرتضوی در خاتمه با تاکید بر گستردگی بافت فرسوده در منطقه ۹ تصریح کرد: با وجود بافت ناپایدار و فرسوده گسترده در این قسمت از شهر تهران، مباحث ایمن سازی ساختمان‌ها و فضای شهری جزو اولویت‌های مدیریت شهری است که در این راستا کمیته ایمنی ساختمان‌ها تشکیل شده و به صورت مستمر و با جدیت به کار خود ادامه خواهد داد

شهروندان منطقه ۹ ساکن محله مهرآباد برای دریافت خدمات آموزشی، فرهنگی و اجتماعی می‌توانند تا اطلاع ثانوی از سرای محلات امام زاده عبدالله و سرآسیاب مهرآباد استفاده کنند.مهر

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: