کد خبر: ۳۰۶۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۰۵ تير ۱۴۰۱ - 2022June 26
وزیر امور اقتصادی و دارایی از توافق این وزارتخانه با بانک صادرات برای پرداخت ۳۰۰۰ میلیارد تومانی مجموع وام قرض‌الحسنه و وام مرابحه به بازنشستگان صندوق کشوری خبر داد.
شفاآنلاین>سلامت> وزیر امور اقتصادی و دارایی از توافق این وزارتخانه با بانک صادرات برای پرداخت ۳۰۰۰ میلیارد تومانی مجموع وام قرض‌الحسنه و وام مرابحه به بازنشستگان صندوق کشوری خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین:احسان خاندوزی در حاشیه جلسه هم‌اندیشی مدیران ستاد و صف بانک صادرات تاکید کرد: یکی از سیاست‌های جدی دولت در حوزه بانکی این است که بتوان دسترسی مردم عادی به تسهیلات خرد را از طریق اعتبارسنجی و بدون نیاز به معرفی ضامن و گذاشتن وثیقه، در شبکه بانکی افزایش داد.

وی افزود: اقدامات خوبی از طرف شبکه بانکی کشور در این ارتباط شروع شده که البته به هیچ‌وجه مطلوب و ایده‌آل نیست و همچنان اقدامات نظارتی در زمینه پیشبرد بهتر و دسترسی سریع‌تر و ایجاد رضایتمندی گسترده‌تر مردم ادامه دارد.

خاندوزی در پاسخ به سوالی درباره تخلف‌های مدیران برخی شعب از دستورات صادره مبنی بر تسهیل دسترسی مردم به وام‌های خرد بدون طلب ضامن گفت: خود دوستان شبکه بانکی، یعنی اعضای هیات‌مدیره بانک‌ها ابلاغیه‌ای را در این ارتباط صادر کردند و برخوردهایی صورت گرفته است و همچنان هم اگر تخلفی در این زمینه وجود داشته باشد، از طرف خود مدیران عامل بانک‌ها این جدیت وجود دارد که بدون اغماض و چشم‌پوشی به فعالیت‌های نظارتی خود ادامه دهند.

خاندوزی اعلام کرد: هیات‌مدیره بانک صادرات موافقت کردند با توجه به نیاز بازنشستگان کشور و به ویژه بازنشستگان صندوق کشوری که خدمت‌گیرندگان بزرگ بانک صادرات هم محسوب می‌شوند، مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام قرض‌الحسنه به آنها بدون دریافت هیچگونه ضامنی اختصاص دهد.وی افزود: همچنین مبلغ ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان وام «مرابحه» شش درصد نیز برای بازنشستگان صندوق کشوری از طرف این بانک تخصیص پیدا خواهد کرد که آن هم بدون دریافت هیچ ضامنی خواهد بود و جزئیات و ترتیبات آن را خود مدیران بانک اطلاع‌رسانی خواهند کرد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: