کد خبر: ۳۰۶۹۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۵ - ۰۴ تير ۱۴۰۱ - 2022June 25
لذت جنسی از طریق خودارضایی می تواند بخشی بسیار عادی از تجربه جنسی یک فرد باشد. میزان خودارضایی افراد برای هر فرد متفاوت است. ممکن است چندین بار در روز، یک هفته یا یک ماه به هیچ وجه خودارضایی نکنید.
شفاآنلاین>سلامت جنسی> رییس انجمن علمی ‌سلامت خانواده ایران با بیان اینکه«تعریف علمی انزال زودرس، انزال زودتر از دو دقیقه پس از برقراری رابطه زناشوئی است»، گفت:« گاهی افرادی که به دلیل آزاد دهنده بودن غریزه جنسی اقدام به خودارضایی می‌کنند، به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق و صحیح ممکن است دست به اعمال نادرستی از جمله خودکشی یا ترک ازدواج برنند که این افراد نیاز به مشاوره دارند.»

 به گزارش شفاآنلاین: خودارضایی یک شکل امن تر از رابطه جنسی است که می تواند به صورت فردی یا با یا با شریک جنسی یا شریک جنسی با رضایت آنها انجام شود.این یک فعالیت جنسی رایج است که می تواند توسط هر جنسی در هر سنی انجام شود. وقتی فردی با پاسخ های جنسی خود آشنا باشد، بهتر می تواند خواسته ها و نیازهای خود را با شریک جنسی خود در میان بگذارد.

لذت جنسی از طریق خودارضایی می تواند بخشی بسیار عادی از تجربه جنسی یک فرد باشد. میزان خودارضایی افراد برای هر فرد متفاوت است. ممکن است چندین بار در روز، یک هفته یا یک ماه به هیچ وجه خودارضایی نکنید. اینکه هر چند وقت یک‌بار یک فرد خودارضایی می‌کند مشکلی نیست، مگر اینکه زمان صرف شده برای خودارضایی جایگزین جنبه‌های دیگر یک زندگی سالم و متعادل شود - مثلاً مدرسه، کار، مسئولیت‌ها، فعالیت‌های اجتماعی.


دکتر محمدرضا صفری‌نژاد در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«غریزه جنسی یکی از قویترین غرایز در بشر است، در جامعه ما، ما بین بلوغ جنسی در دختران و پسران تا سن ازدواج در بسیاری از موارد شاید 10 سال فاصله باشد، چگونگی گذراندن این دوران در افراد مختلف متفاوت است، گاهی غریزه جنسی در فرد بسیار شدید و آزار دهنده است و فرد اقدام به خودارضایی می‌کند و در بعضی موارد نیز این غریزه چندان شدید نیست.»

وی افزود: «ما افرادی داریم که از لحاظ روحی و روانی به دلیل انجام عمل خودارضایی بسیار آشفته هستند و ترجیح می‌دهند همچنان مجرد باقی بمانند تا کسی از این عمل آنها اطلاع پیدا نکند و یا افرادی داریم که بسیار نگران عواقب انجام این کار هستند و بسیاری از مردانی که خودارضایی داشته‌اند گمان می‌کنند که با انجام این کار دچار مشکلات فراوانی در بعد از ازدواج خواهند شد و دچار ناتوانایی‌های جنسی یا انزال زودرس و یا اشکال در نعوظ می‌شوند، این گونه افراد از ازدواج کردن نباید فرار کنند و نباید فکر کنند که به دستگاه‌های مختلف بدن آنها آسیب رسیده و دیگر از عهده یک رابطه زناشوئی طبیعی بر نخواهند آمد.»

انزال بعد از 2 تا 3 دقیقه طبیعی است

رییس انجمن علمی ‌سلامت خانواده ایران در مورد انزال زودرس اظهار داشت:«بسیاری از بیمارانی که مراجعه می کنند گمان می کنند که دچار مشکل زود انزالی هستند و این به دو علت است؛ اول ناآگاهی و عدم اطلاع کافی افراد از خودشان و فیزیولوژی بدنشان است و دیگر اینکه این گمان آنها ناشی از تبلیغات برخی وسایل ارتباط جمعی خارج از کشور و شاید دیدن فیلم‌های مستهجن باشد. فیزیولوژی طبیعی مرد طوری است که معمولاً در عرض 3-2 دقیقه به انزال می رسد و این بیماری نیست، شاید گاها فرد انتظارات خاصی از خود داشته باشد، ولی آن از نظر علمی صحیح نیست.»

وی تصریح کرد:«برخی از مردان با مراجعه به پزشک خواهان برطرف کردن مشکل زودانزالی خود هستند و زمانی که شرح حال از آنها گرفته می‌شود، مشخص می‌شود که آنها تحت تاثیر برخی اطلاعات اشتباه بوده و انتظار بی‌مورد از خود دارند. تعریف علمی انزال زودرس، انزال زودتر از دو دقیقه پس از برقراری رابطه زناشوئی است، بسیاری از آقایان که اطلاع و مهارت کافی در مسائل زناشوئی ندارند و از نحوه ارضاء همسر خود بی اطلاع هستند، گمان می کنند که علت عدم ارضاء همسر آنها مشکل زودانزالی است در صورتی که این موضوع صحیح نمی‌باشد. مردان معمولا بسیار زودتر از زنان به ارگاسم می رسند و در این موارد همسر بدون ارضاء رها شده و دچار مشکل می‌شوند، تکرار این موضوع سبب بروز مشکلات عدیده در همسران خواهد شد.»

 
زنان بدون رابطه جنسی هم ارضاء می‌شوند

این استاد دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش در ادامه اظهار داشت:«مردان باید بدانند که خانمها جهت رسیدن به ارگاسم (ارضاء جنسی) معمولا نیاز به 15-10 دقیقه تحریکات کافی دارند و حتی خانم‌ها نیاز ندارند حتما با برقراری رابطه جنسی ارضاء شوند بلکه با تحریکات کافی نیز به ارگاسم می‌رسند. جهت آگاهی بیشتر به یک موضوع مهم اشاره می کنم و آن این است که در چرخه یک فعالیت جنسی طبیعی ما یک اصطلاحی به نام "دورة تحریک ناپذیری داریم" این دوره مختص آقایان است و معنی آن این است که مردان پس از ارضاء بلافاصله نمی توانند رابطه زناشوئی مجدد برقرار کنند، این مدت زمانیکه مرد به هیچ وجه تحریک نمی‌شود را دوره تحریک ناپذیری می گویند که مدت زمان آن بسته به سن فرد از چند دقیقه تا چند ساعت و گاها چند روز طول می کشد.»

دکتر صفری نژاد تصریح کرد:«این دوره تحریک ناپذیری در خانمها وجود ندارد و خانمها همینکه به ارگاسم رسیدند مجددا می توانند فعالیت زناشوئی را از صفر شروع کنند، زوجینی که اطلاعات کافی از روابط زناشوئی و فیزیولوژی بدن همدیگر دارند ممکن است در یک بار رابطه زناشوئی، همسر چندین بار، مثلا 3-2 بار با تحریکات کافی به ارگاسم برسد بدون اینکه رابطه زناشوئی اصلی برقرار شده باشد. هدف از توضیح این مطلب این است که انزال زودرس در مرد نمی تواند دلیل عدم ارضاء همسر باشد. متاسفانه امروزه این مسئله در شبکه های ماهواره ای و تبلیغات سوء اینترنتی جهت فروش دارو و یا وسایل پزشکی دامن زده می شود و خوانندگان گرامی نبایستی به هیچ وجه در دام این افراد شیاد بیفتند.»

با مشکلات جنسی کنار نیائید، آن را درمان کنید

رییس انجمن علمی ‌سلامت خانواده ایران تصریح کرد:«بایستی اطلاع رسانی صحیح به افراد جامعه شود تا زندگی سالم و به دور از تنشی داشته باشند و بسیاری از جوانان جامعه ما به دلیل ارتکاب به عمل خودارضایی دچار ناراحتی های روحی و روانی می شوند و به دلیل نداشتن اطلاعات دقیق و صحیح ممکن است دست به اعمال نادرستی از جمله خودکشی یا ترک ازدواج برنند که این افراد نیاز به مشاوره دارند».

 وی خاطر نشان کرد:«توصیه می کنم آقا یا خانمی که فکر می کنند دچار نوعی اختلال در روابط زناشوئی هستند به هیچ وجه سعی در نادیده گرفتن آن و کنار آمدن با آن مشکل نکنند و حتما با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت نمایند، امروزه با پیشرفت علم بسیاری از این مشکلات به راحتی قابل درمان هستند و نبایستی فرد یک عمر با یک مشکل قابل حل زندگی نماید.» سلامت نیوز
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: