کد خبر: ۳۰۶۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۰ - ۰۳ تير ۱۴۰۱ - 2022June 24
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد در برخی استان‌ها رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد و در غالب مناطق کشور روند دما افزایشی خواهد بود.
شفاآنلاین>سلامت> سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد در برخی استان‌ها رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد و در غالب مناطق کشور روند دما افزایشی خواهد بود.

 به گزارش شفاآنلاین:بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور در روز جمعه (۳ خرداد) از غلظت گرد و خاک موجود در نیمه غربی، نواحی مرکزی و شرقی کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی کاسته می‌شود.

همچنین طی روز جمعه و شنبه (۳ و ۴ خرداد) در برخی نقاط استان‌های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد. همین شرایط روز یکشنبه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی نیز رخ می‌دهد.

روز دوشنبه و سه شنبه (۶ و ۷ خرداد) در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف خواهد بود. تنها روز سه شنبه در ارتفاعات شرقی هرمزگان در ساعات بعدازظهر رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

از بعدازظهر شنبه و روز یکشنبه شرایط برای خیزش گرد و خاک در کشور عراق و انتقال آن به استان‌های واقع در نوار غربی کشور مجدداً مهیا است که سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید در مناطق جنوبی شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور خواهد شد.

همچنین بعدازظهر روز یکشنبه تا آخر هفته در نیمه شرقی و مرکزی کشور شاهد وزش باد شدید خواهد بود که در برخی ساعات همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هواست.

همچنین تا اواسط هفته آینده در غالب مناطق کشور روند دما افزایشی است و نیز روز جمعه دریای خزر، دریای عمان و تنگه هرمز مواج است.

براساس اعلام این سازمان، آسمان تهران فردا (۴ تیر) صاف و وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و طی روز ‌یکشنبه (۵ تیر) قسمتی ابری و وزش باد و احتمال غبار رقیق با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا (۳ و ۴ تیر) اهواز با دمای ۴۴ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: