کد خبر: ۳۰۵۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - 2022May 27
تعرفه‌های پزشکی باید براساس قیمت تمام شده واقعی محاسبه و تعیین شود که در این راستا در دوره جدید سازمان نظام پزشکی این کار صورت گرفت.

شفاآنلاین>سلامت> رئیس سازمان نظام پزشکی لرستان گفت: تعرفه‌های پزشکی باید براساس قیمت تمام شده واقعی محاسبه و تعیین شود.

به گزارش شفاآنلاین: دکتر علاالدین شیخی در اجلاس ائتلاف زاگرس‌نشینان نظام پزشکی که به میزبانی لرستان و با حضور استان‌های کردستان، همدان، ایلام، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، هرمزگان، خوزستان و یزد برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه با هدف ایجاد همدلی، در سازمان‌های نظام پزشکی استان‌های مذکور برای حل مشکلات مربوط به جامعه پزشکی تشکیل شده است.


وی اضافه کرد: تعرفه‌های پزشکی  باید براساس قیمت تمام شده واقعی محاسبه و تعیین شود که در این راستا در دوره جدید سازمان نظام پزشکی این کار صورت گرفت.

رئیس سازمان نظام پزشکی لرستان گفت: متاسفانه تعرفه اعلام شده توسط هیات دولت متناسب با قیمت تمام شده انجام نگرفت و این نقیصه می‌تواند سبب ایجاد مشکلات جدی در ارائه خدمات بهداشتی درمانی شود.

شیخی بیان کرد: ترکیب نامتوازن شورای عالی بیمه ناقص است و این درحالیست که ارائه کنندگان خدمات تنها دارای یک عضو و رای هستند و متاسفانه خریداران خدمت (سازمان‌های بیمه‌گر) می‌توانند هر گونه قیمت تعرفه را به دلخواه خود تعیین کنند بدون اینکه تورم سالیانه را محاسبه کنند.

وی عنوان کرد: موضوع دیگر مالیات است که در مناطق محروم می‌تواند موجب مهاجرت پزشکان از این مناطق شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی لرستان اضافه کرد: به منظور جلوگیری از مهاجرت پزشکان ضرورت دارد مشوق‌ها برای ماندگاری پزشکان در این مناطق توسط دولت تعیین شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: