کد خبر: ۳۰۵۱۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - 2022May 26
محمد نصيري، درباره آخرين وضعيت نوزادي که به‌تازگي پيدا به بيمارستان منتقل شده است، اظهارکرد: نوزاد در صحت و سلامت کامل قرار دارد و مراحل ترخيص آن از بيمارستان انجام شده است

شفاآنلاین>سلامت> معاون فرهنگي اجتماعي سازمان بهزيستي کشور با بيان اينکه حال نوزاد تازه يافت شده خوب است و از بيمارستان ترخيص و به بهزيستي منتقل مي‌شود، گفت: افراد بسيار زيادي با تلفن‌ها، ايميل‌ها و شبکه‌هاي ارتباطي سازمان بهزيستي ارتباط برقرار کرده و متقاضي اين کودک شدند.

به گزارش شفاآنلاین:   محمد نصيري، درباره آخرين وضعيت نوزادي که به‌تازگي پيدا به بيمارستان منتقل شده است، اظهارکرد: نوزاد در صحت و سلامت کامل قرار دارد و مراحل ترخيص آن از بيمارستان انجام شده است.

فرآيند اداري و کتبي انتقال نوزاد به بهزيستي با دستور قضائي انجام شده و به‌زودي به سازمان بهزيستي منتقل خواهد شد. وي درباره فرآيند انتقال کودکان دورافتاده از خانواده گفت: کودکاني که سر راه و يا در بيمارستان جا مي‌مانند و يا به هر دليلي خانواده صلاحيت نگهداري از آن کودک را ندارد از طريق دستگاه قضائي به سازمان بهزيستي منتقل مي‌شوند که اين فرآيند با کمک مددکاران بيمارستان و همکاري اورژانس 123 انجام مي‌شود. نصيري ادامه داد: در صورتي‌که سلامت اولياي کودک مشخص نباشد اين کودکان در شرايط فرزندخواندگي قرار مي‌گيرند. طي 24 ساعت گذشته افراد بسيار زيادي با تلفن‌ها، ايميل‌ها و شبکه‌هاي ارتباطي سازمان بهزيستي ارتباط برقرار کردند و متقاضي اين کودک شدند. وي افزود: ولي موردي که وجود دارد اين است که تاکنون بالغ بر 17 هزار نفر از مردم متقاضي فرزندخواندگي هستند که در همه مراکز ما کليه مراحل پرونده آنها براي گرفتن فرزند انجام شده است. معاون فرهنگي اجتماعي سازمان بهزيستي تصريح کرد: ما سالي بيش از 1500 مورد فرزندخواندگي نداريم. يعني نوزادي که شرايط را داشته باشد به اين ميزان است و افراد مجبور هستند تا چند سال در نوبت بمانند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: