کد خبر: ۳۰۴۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 2022May 19
دانشکده طب ایرانی بابل، تنها دانشکده طب ایرانی در شمال کشور و یکی از شاخص‌ترین دانشکده‌های طب ایرانی در کشور است

شفاآنلاین>سلامت> مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفـت: استفاده از ظرفیت طب ایرانی در بحران جمعیت، پیشگیری از ناباروری و داشتن نسل سالم، جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در دستور کار قرار دارد.

به گزارش شفاآنلاین: دکتر نفیسه حسینی‌ یکتا در حاشیه بازدید از دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: برنامه ششم توسعه، وزارت بهداشت را مکلف به ادغام خدمات طب سنتی در نظام سلامت کرده است که لازمه این امر توسعه طب ایرانی در تمامی حوزه‌ های آموزشی، پژوهشی و درمانی است. در حال حاضر در حوزه آموزشی، ۱۲ گروه و هشت دانشکده مشغول تربیت نیروی متخصص در حوزه طب و داروسازی سنتی و تاریخ پزشکی هستند که لازم است گسترش جدی پیدا کند.


وی در ادامه اظهارکرد: دانشکده طب ایرانی بابل، تنها دانشکده طب ایرانی در شمال کشور و یکی از شاخص‌ترین دانشکده‌های طب ایرانی در کشور است.

حسینی یکتا افزود: در حوزه پژوهش استفاده از ظرفیت‌هایی که در طب ایرانی وجود دارد، به‌ عنوان یک دانش بومی در راستای اقتصاد مقاومتی می‌تواند به کشور کمک کند.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در ادامه اظهارکرد: استفاده از ظرفیت طب ایرانی در زمان بحران جمعیت و بهره‌گیری از این ظرفیت در پیشگیری از ناباروری و داشتن نسل سالم، جوانی جمعیت، حمایت از خانواده در وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

 یکتا در پایان گفت: نخستین قدم، تقویت جریان علمی و دانشگاهی حوزه طب سنتی ایرانی است و تدوین و تصویب رشته‌های مرتبط و تقویت دانشگاه‌ها در قدم بعدی قرار دارد تا با تامین نیروها و مراکز درمانی مورد تایید وزارت بهداشت در حوزه طب ایرانی، مردم به سهولت و با اطمینان بتوانند از خدمات این حوزه استفاده کنند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: