کد خبر: ۳۰۴۷۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۰ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 2022May 19
مرحله دوم اردوی جهادی گروه دانشجویی منتظران مصلح با معاینه رایگان کودکان کار و اقشار آسیب پذیر در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه انجام شد.

شفاآنلاین>سلامت> مرحله دوم اردوی جهادی گروه دانشجویی منتظران مصلح با معاینه رایگان کودکان کار و اقشار آسیب پذیر در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه انجام شد.

به گزارش شفاآنلاین: سورنا وهبی رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در حاشیه این رویداد، این دانشکده را میزبان اقدامات جهادی اعلام کرد و گفت: اردوی جهادی گروه دانشجویی منتظران مصلح با هدف حفظ و تأمین سلامت دهان و دندان اقشار آسیب پذیر و کم درآمد و کودکان کار در سه مرحله در حال انجام است.


وی ادامه داد: در مرحله اول این اردو، دانشجویان با حضور در منطقه پیشوای ورامین، گروه هدف را مورد غربالگری سلامت دهان و دندان قرار دادند و در مرحله دوم با هدف تشخیص و درمان بیماری، بالغ بر ۶۰ نفر از این گروه هدف به دانشکده دندانپزشکی دانشگاه منتقل شدند تا با همکاری اساتید و دانشجویان مورد معاینه رایگان قرار گیرند.

به گفته رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با انجام این مرحله، نیاز درمانی این عزیزان تشخیص داده شده تا در مرحله سوم اردو خدمات مورد نیاز بر اساس اولویت به این افراد ارائه شود.

وهبی، مسئول برنامه ریزی اقدامات جهادی را دانشجویان اعلام و اظهار کرد: هماهنگی اردوهای جهادی توسط دانشجویان صورت می‌گیرد و مسئولان و اساتید در دانشکده دندانپزشکی، آنها را همراهی و از این اقدامات حمایت می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت گسترش فعالیت‌های خودجوش و جهادی در راستای ارتقای سواد سلامت، به ویژه سلامت دهان و دندان، تصریح کرد: خدمات دندانپزشکی از جمله خدمات درمانی گران قیمت در کشور محسوب می‌شوند و اغلب اقشار آسیب پذیر تحت پوشش بیمه‌های همگانی قرار ندارند، بنابراین درمان این جامعه هدف، از اولویت‌های گروه‌های جهادی محسوب می‌شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: