کد خبر: ۳۰۴۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۷ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 2022May 18
پیرحسین کولیوند بیان کرد: دغدغه‌هایی برای زائران ایرانی در خصوص دستورالعمل تزریق واکسن کرونای مورد تایید عربستان ایجاد شده که در صدد رفع آن هستیم.
شفاآنلاین>سلامت>رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اثربخشی و نتایج بسیار موفق واکسن‌های تولید ایران در کنترل کرونا گفت: مطالبه ما اصلاح دستورالعمل حج تمتع سال جاری برای واکسن است و مکاتبات لازم با مقامات سعودی انجام شده و ادامه دارد.

به گزارش شفاآنلاین:پیرحسین کولیوند با اشاره به اینکه هلال احمر به عنوان متولی سلامت و ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی در سرزمین وحی فعالیت می‌کند، افزود: دغدغه‌هایی برای زائران ایرانی در خصوص دستورالعمل تزریق واکسن کرونای مورد تایید عربستان ایجاد شده که در صدد رفع آن هستیم.

وی افزود: عربستان در دستورالعمل حج تمتع امسال، واکسن‌های ایرانی را لحاظ نکرده که این مسئله با توجه به فرصت محدود تا آغاز حج تمتع نگرانی‌ها را ایجاد کرده است. با توجه به نتایج موثر واکسن‌های ایرانی در کنترل کرونا در ایران، مطالبه ما اصلاح این دستورالعمل است و مکاتبات لازم انجام شده و ادامه دارد.

کولیوند با تاکید بر انجام مکاتبات جداگانه با رئیس جمعیت هلال احمر و وزرات بهداشت عربستان، مدیرکل فدراسیون بین المللی در شمال آفریقا و خاورمیانه، مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی در مدیترانه شرقی گفت: در این مکاتبات ماحصل اثربخشی واکسن‌های داخلی را اعلام و درخواست اصلاح دستورالعمل و اضافه شدن واکسن های داخلی به سبد مورد تایید برای زائران ایرانی عازم سرزمین وحی را اعلام کردیم.  

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اثربخشی و نتایج بسیار موفق واکسن‌های تولید ایران در کاهش، کنترل و ایمنی در برابر بیماری کرونا تاکید کرد: همچنین در این مکاتبات آمادگی خود را برای در اختیار قرار دادن واکسن‌های تولید ایران برای استفاده در کشورهایی که توان خرید واکسن ندارند را اعلام کردیم.

کولیوند با تاکید بر اینکه برگزاری جلسات ویدئو کنفرانسی با مسئولان مربوطه در دستورکار است افزود: جمعیت هلال احمر همه توان و ظرفیت خود را برای رفع دغدغه زائران ایرانی انجام‌خواهد داد.

بنابراین گزارش در سال های گذشته حدود ۸۵ هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی مشرف می شدند که امسال با کاهش سهمیه کشورهای اسلامی؛ حدود ۴۰ هزار نفر از کشورمان می توانند در حج تمتع ۱۴۰۱ شرکت کنند؛ با توجه به کاهش تعداد حجاج ایرانی، تعداد پزشکان و کادر درمان اعزامی هلال احمر که همواره ضریبی از تعداد زائران است نیز کاهش پیدا کرده و به گفته معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر پیش بینی می شود جمعیت هلال احمر در قالب کاروانی ۲۲۰ تا ۲۳۰ نفره شامل پزشک، پرستار، تیم های درمانی، پشتیبانی عملیات حج تمتع امسال را پوشش دهد.

یادآور می‌شود اعزام اولین کاروان حجاج ایرانی از ۲۳ خرداد ماه آغاز می شود و زائران در قالب ۲۸۰ کاروان به حج تمتع مشرف خواهند شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: