کد خبر: ۲۹۸۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - 2022January 28
تمام ملزومات پزشکی و هزینه‌ها براساس نرخ تورم زیاد شده اما قیمت تعرفه‌ها تغییری نکرده است
شفاآنلاین>سلامت>یک عضو کمیسیون بهداشت، درمان مجلس شورای اسلامی گفت که با توجه به تورم موجود و افزایش قیمت کالاها ویزیت پزشکان در سال آینده هم باید متناسب با آن افزایش پیدا کند اما بار اضافی افزایش تعرفه بر دوش سازمان‌های بیمه‌گر بیفتد.

 به گزارش شفاآنلاین:محمدعلی محسنی بندپی در واکنش درخواست رئیس سازمان نظام پزشکی برای افزایش ۶۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال آینده اظهار کرد: تعرفه پزشکی باید نسبت به تورم افزایش یابد چون به اندازه افزایش قیمت کالاها نرخ اجاره‌ها و لوازم پزشکی هم زیاد شده است این شامل افزایش حقوق کسانی که در مطب پزشکان کار می‌کنند می‌شود.

وی ادامه داد: تمام ملزومات پزشکی و هزینه‌ها براساس نرخ تورم زیاد شده اما قیمت تعرفه‌ها تغییری نکرده است. باید برای حل این مشکل به دنبال راهکاری بود که فشار مضاعفی بر مردم وارد نکرده و از آن طرف شرایط برای پزشکان هم مهیا باشد. راهکار این است که تعرفه‌ها افزایش پیدا کند اما بار افزایش تعرفه بر دوش بیمه‌ها و نه مردم باشد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با توجه به افزایش قیمت کالاها افزایش تعرفه‌ها اجتناب‌ناپذیر است. سازمان نظام پزشکی هم براساس تحلیل‌های صورت گرفته خواستار افزایش تعرفه‌ها براساس تورم شده است. منتهی برای این‌که فشار مضاعفی بر مردم وارد نشود باید فرانشیز بیمه‌ها کاهش پیدا کند تا بار اضافی افزایش تعرفه‌ها بر روی مردم نیفتاده و سازمان‌های بیمه‌گر آن را متقبل شود. قطعا مجلس شورای اسلامی هم موافق این شرایط خواهد بود چون در غیر این صورت با توجه به افزایش هزینه‌های زندگی مردم، افزایش تعرفه درمان هم بار بیشتری بر دوش بیماران خواهد بود که منطقی نیست.

محسنی بندپی در پایان گفت: باید وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی فشار را بر روی سازمان‌های بیمه‌گر انداخته تا هم پزشکان در ازای خدمات و با توجه به هزینه‌ها تعرفه درمانی بگیرد و هم فشاری بر مردم وارد نشود.
برچسب ها: افرایش ، تعرفه ، پزشکی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: