کد خبر: ۲۹۷۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۲۸ دی ۱۴۰۰ - 2022January 18
انجام حرکات جسمانی، ورزش (پیاده روی به مدت ۳۰ دقیقه در طول روز)، حضور در فعالیت اجتماعی، نوشیدن مایعات، استفاده از غذاهای حاوی امگا ۳ و مکمل‌های غذایی ویتامین C و ویتامین E نقش بسیار زیادی در کاهش خطر ابتلا به آلزایمر دارد.

شفاآنلاین>سلامت> استفاده از غذاهای حاوی امگا ۳ و مکمل‌های غذایی ویتامین C و ویتامین E نقش بسیار زیادی در کاهش خطر ابتلا به آلزایمر دارد.

به گزارش شفاآنلاین: «ذبیح الله هاشم زهی» متخصص مغز و اعصاب گفت: افسردگی و اضطراب گاهی منجر به علائمی می‌شود که به اشتباه تداعی آلزایمر را برای افراد دارد که به آن دمانس کاذب می‌گویند، بخصوص گاهی بعد از ابتلای به کووید۱۹ افراد از اختلال حافظه شاکی هستند که این مورد ارتباط مستقیمی با اضطراب دارد.

این متخصص مغز و اعصاب با تاکید بر اینکه همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، افزود: انجام حرکات جسمانی، ورزش (پیاده روی به مدت ۳۰ دقیقه در طول روز)، حضور در فعالیت اجتماعی، نوشیدن مایعات، استفاده از غذاهای حاوی امگا ۳ و مکمل‌های غذایی ویتامین C و ویتامین E نقش بسیار زیادی در کاهش خطر ابتلا به آلزایمر دارد.

وی با بیان اینکه آلزایمر درمان قطعی ندارد، اما می‌توان این بیماری را کنترل کرد، ادامه داد: بیماران مبتلا به آلزایمر باید به روانپزشک و متخصص مغز و اعصاب برای درمان خود مراجعه کنند و برخی فعالیت‌ها مانند ورزش، کتاب خواندن، آواز خواندن و یادداشت کردن را انجام دهند تا در تعدیل این بیماری اثرگذار باشد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: