کد خبر: ۲۹۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - 2014August 01
شفاآنلاین - پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با تشریح آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور از شهروندان خواست نسبت تاخیر یک روزه زمان بازگشت از سفر خود اقدام کنند

به گزارش شفاآنلاین ،مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد که در حال حاضر در اغلب محورهای ورودی به پایتخت حجم ترافیک سنگین بوده و این وضعیت در اغلب محورهای شمال به جنوب استان‌های گیلان و مازندران نیز وجود دارد.

بر این اساس در محور کرج - چالوس ، محدوده مرزن‌آباد - کندوان و میدان امیرکبیر، محور هراز محدوده نارنجستان و ... و محور فیروزکوه محدوده برسک ترافیک نیمه سنگین دارد و محور آستارا اردبیل و باند جنوبی آزادراه کرج - قزوین نیز تا پل حصارک با حجم بالای خودرو روبروست.

در برخی از محورهای استان‌های شمالی نیز بارش پراکنده باران گزارش شده است.

پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به حجم بی‌سابقه تردد در جاده‌های کشور از مسافران خواست نسبت به مدیریت زمان بازگشت از سفر خود اقدام کرده و در صورت امکان آنرا یک روز به تاخیر بیندازند تا از حجم خودروها کاسته شود.

افزایش 14 درصدی حجم سفرها در عید فطر نسبت به ایام نوروز

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در روز عید سعید فطر حجم سفرها 14 درصد نسبت به ایام نوروز بیشتر شده و استانهای مازندران، گیلان، قم، فارس و خراسان رضوی بیشترین حجم تردد را به خودشان اختصاص دادند.

به گزارش مهر، سردار اسکندر مومنی عصر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استانی با اعلام خبر فوق افزود: بر اساس آمارها در تابستان سال گذشته 11هزار خودرو از گلستان تردد کردند که این آمار مسئولیت مدیران استانی را چند برابر می کند.

وی ضمن ابراز نگرانی از آمار بالای تصادفات موتور سواران در استان، گفت: 70درصد تصادفات استان مربوط به موتورسیکلت سواران است درحالی که این آمار در کشور 43درصد است و این زنگ خطری برای مسئولین استانی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه یکی از مولفه هایی که به عنوان کاهش تلفات جاده ای می تواند موثر باشد موضوع جداسازی جاده ها است، افزود: با جداسازی جاده میزان تصادفات و تلفات جاده ای به حداقل ممکن خواهد رسید.

سردار مومنی در توضیح وضیعیت ترافیک محورهای شمالی کشور کفت: در حال حاضر محورهای شمالی کشور منتهی به تهران به ویژه مسیر چالوس به تهران از بار ترافیکی سنگین تری برخوردار است.

وی با اشاره به این نکته که در مجموع ترافیک در اکثر راههای کشور پرحجم اما روان است، افزود: ترافیک این محورها نسبت به دو روز گذشته آرامتر شده و نشان می دهد که برخی از هموطنانمان بازگشت به زادگاهشان را آغاز کردند.

به گفته رئیس پلیس راهوارناجا ، در چند روز گذشته جاده های کشور یکی از پرحجم ترین بی سابقه ترین ترددهای جاده ای را تجربه گکرده است

وی اضافه کرد: در روز عید سعید فطر حجم سفرها 14 درصد نسبت به ایام نوروز بیشتر شده و استانهای مازندران، گیلان، قم، فارس و خراسان رضوی بیشترین حجم تردد را به خودشان اختصاص دادند.

سردار مومنی با بیان اینکه20 درصد ترددهای جاده ای در استانها البرز و مازندران بوده، تصریح کرد: حجم بی سابقه ای به سفر آمدند و همین موج می خواهند به زادگاهشان بازگردند بنابراین نیاز است این ترافیک را با همراهی دستگاهای امدادی و خدماتی و پلیس مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه تمهیدات ویژه ای را برای این دور از سفرها پیش بینی کرده ایم، افزود: جاده های منتهی به تهران از سمت شمال و برخی از کلان شهرها را یک طرفه کردیم همچنین مسیر هراز و جاده چالوس را چند ساعت زودتر از روال عادی یک طرفه است.

این مسئول یادآور شد: روز جمعه از ساعت 11.30 مسیرچالوس به تهران یکطرفه می شودو ساعت 11 از سمت آب اسک به سمت تهران یک طرفه است بنابراین از ساعت 8 صبح روز جمعه از کرج به سمت تهران تردد ممنون است و ساعت 9 صبح مسیر رودهند به سمت آمل یک طرفه خواهد بود.

وی در توصیه به مسافران گفت: علی رقم این تمهیداتی که پیش بینی شده خواهشمان از مسافران این است تا سفر خود را توزیع کنند  و در صورتی که برایشان مقدور است مسافرات خود را به روز شنبه موکول کنند تا سفری با ترافیک کمتر داشته باشند.

رئیس پلیس راهوارناجا در خاتمه توزیع سفر، مدیریت سفر و گذشت و صبوری در سفر را 3 عامل اصلی برای رانندگی ایمن دانست و افزود: امیدواریم مسافران با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی سفری ایمن را تجربه کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: