کد خبر: ۲۹۴۹۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۳ - ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - 2021December 06
تحریم ها و کمبود اعتبارات از جمله موانع تهیه تجهیزات دید در شب برای بالگردهای اورژانس هوایی کشور است و برای تهیه آن چند شرکت دانش بنیان در حال طراحی این سیستم هستند
شفاآنلاین>سلامت>معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور گفت: به دنبال طراحی تجهیزات دید در شب برای بالگردهای اورژانس هوایی در کشور هستیم.
به گزارش شفاآنلاین:محمد سرور معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور  با اشاره به تهیه تجهیزات دید در شب برای بالگردهای اورژانس هوایی کشور اظهار کرد: در حال حاضر بالگردهای اورژانس هوایی و بالگردهایی که به صورت خرید خدمت پزشکی در اختیار اورژانس بوده مجهز به تجهیزات دید در شب نیستند و ما به دنبال این هستیم تا این تجهیزات را در بالگردهای خودمان ایجاد کنیم‌.

او ادامه داد: ما مشغول طراحی تجهیزات دید در شب برای بالگردهای اورژانس هوایی در کشور هستیم زیرا در هنگام بروز حوادث نیمی از زمان را به علت تاریکی، پرواز در مه و کاهش دید خلبان به زیر سه کیلومتر از دست می دهیم.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور بیان کرد: تحریم ها و کمبود اعتبارات از جمله موانع تهیه تجهیزات دید در شب برای بالگردهای اورژانس هوایی کشور است و برای تهیه آن چند شرکت دانش بنیان در حال طراحی این سیستم هستند و حتی خلبان های اورژانس هوایی با این شرکت ها در حال تبادل نظر پنج بیان خودشان هستند.

سرور گفت: از ابتدای سال جاری تا به این لحظه تعداد ۲۶ هزار و ۷۷۵ ماموریت هوایی توسط اورژانس انجام شده است و ۳۵ هزار و ۹۰۰ نفر به مراکز درمانی و بیمارستان های سراسر کشور منتقل شده اند.
برچسب ها: ظراحی ، تجهیزات ، اورژانس
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: