کد خبر: ۲۹۴۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - 2021November 29
افرادی که قبلاً به کرونا مبتلا شدند، در مقایسه با سایر گونه‌های نگران‌کننده می‌توانند راحت‌تر به اُمیکرون مبتلا شوند و این سویه نیاز به مطالعات بیشتر برای درک بهتر دارد.
شفاآنلاین>سلامت>سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که افزایش تعداد موارد، بستری در بیمارستان‌های آفریقای جنوبی لزوماً نشان دهنده شدت سویه جدید نیست.
به گزارش شفاآنلاین:سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز یکشنبه اعلام کرد که تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر انتقال یا شدت سویه جدید ویروس کرونا (اُمیکرون) وجود ندارد.

این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که هنوز مشخص نیست که آیا اُمیکرون در مقایسه با انواع دیگر از جمله دلتا، قابل انتقال‌تر است یا خیر؛ مثلاً راحت‌تر از فردی به فرد دیگر سرایت می‌کند یا خیر.

سازمان بهداشت جهانی  گفت: با افزایش تعداد افرادی که آزمایش آن‌ها مثبت بوده و میزان بستری شدن در بیمارستان آفریقای جنوبی، گمان می‌رود این نوع  برای اولین بار گزارش شده و گمان می‌رود منشأ گرفته است، بنابراین این موضوع به معنای میزان انتقال یا شدت بالاتر سویه نیست و در حال حاضر هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که نشان دهد علائم مرتبط با اُمیکرون با سایر انواع متفاوت است.

 سازمان بهداشت جهانی همچنین هشدار داده است که؛ افرادی که قبلاً به کرونا مبتلا شدند، در مقایسه با سایر گونه‌های نگران‌کننده می‌توانند راحت‌تر به اُمیکرون مبتلا شوند و این سویه نیاز به مطالعات بیشتر برای درک بهتر دارد.

همچنین مطالعات برای کشف اثربخشی واکسن‌های کووید-۱۹ و آزمایش‌های فعلی روی نوع جدید، نشان می‌دهد که  دارو‌های مورد استفاده در درمان کرونا می‌تواند در درمان اُمیکرون نیز موثر باشد.
برچسب ها: شواهد ، امیکرون ، ویروس
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: