کد خبر: ۲۹۳۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶ - ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - 2021November 14
سرخک یک بیماری ویروسی و علائم آن مشابه سرماخوردگی است که به صورت پوستی و درگیری ریوی خود را نشان می‌دهد و در ۵ تا ۲۸ درصد موارد می‌تواند مرگبار باشد.

شفاآنلاین>سلامت> رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، سرخک را یک بیماری کشنده عنوان کرد و گفت: متاسفانه در مرزهای شرقی کشور و مجاور عراق، مواردی از این بیماری مشاهده شده است.

به گزارش شفاآنلاین: دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: سرخک یک بیماری ویروسی و علائم آن مشابه سرماخوردگی است که به صورت پوستی و درگیری ریوی خود را نشان می‌دهد و در ۵ تا ۲۸ درصد موارد می‌تواند مرگبار باشد.


وی با اشاره به واکسیناسیون در کشور علیه سرخک، گفت: ما دو سال پیش گواهی ریشه‌کنی علیه این بیماری را از سازمان بهداشت جهانی دریافت کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، از ایران به عنوان یکی از سه کشور خاورمیانه نام برد که در سال‌های گذشته توانسته در ریشه‌کنی سرخک موفق عمل کند.

قناعتی در خصوص بازگشت دوباره سرخک اظهار داشت: در چند ماه گذشته در مرزهای ایران با افغانستان و پاکستان و همچنین قسمتی از سواحل و مجاور عراق، موارد نادر از سرخک دیده شده که لازم است برنامه تکمیلی واکسیناسیون در استان‌هایی همچون سیستان و بلوچستان اجرا شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: