کد خبر: ۲۹۲۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۷ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - 2021October 23
بیماری‌های چشمی مانند آب مروارید و آب سیاه معمولا با افزایش سن در ارتباط هستند که اگر به موقع تشخیص داده شوند، قابل درمان هستند

شفاآنلاین>سلامت> بیماری‌های چشمی مانند آب مروارید و آب سیاه معمولا با افزایش سن در ارتباط هستند که اگر به موقع تشخیص داده شوند، قابل درمان هستند.

فشار خون: افراد مسن با وجود فشارخون نرمال، باید هر دو سال یک بار فشار خود را بررسی کنند. اما اگر شما فشار خون نرمالی ندارید یا به بیماری‌های قلبی و عروقی، مغز، چشم و کلیه مبتلا هستید، فشار خون‌تان را باید دایم کنترل کنید.

کنترل وزن: معمولا با بالارفتن سن دچار اضافه وزن می‌شویم و بدتر از همه این که چربی‌های اضافه خطرناک دور شکم‌مان جمع می‌شود. با وزن کردن مرتب به اضافه وزن خود توجه نشان دهید.

سرطان روده بزرگ: بنا بر توصیه پزشکان، افراد 50 سال به بالا باید مرتب آزمایش سرطان روده بزرگ انجام دهند. این آزمایش به روش‌های مختلفی انجام می‌شود.

سرطان پروستات و سینه: خطر سرطان پروستات در آقایان و سینه در خانم‌ها معمولا با افزایش سن بیشتر می‌شود. بنابراین باید هر دو گروه با آغاز سالمندی هر دوسال یک بار آزمایش بدهند.

مراقبت از چشم‌ها: بیماری‌های چشمی مانند آب مروارید و آب سیاه معمولا با افزایش سن در ارتباط هستند که اگر به موقع تشخیص داده شوند، قابل درمان هستند.

تست شنوایی:درصد بالایی از سالمندان شنوایی‌شان را از دست می‌دهند که معمولا بر اثر بیماری‌های قابل درمان رخ می‌دهد که به موقع به آن توجه نکرده‌اند.

مراقبت از استخوان‌ها: پوکی استخوان شوخی نیست. اگر فرد سالمند پوکی استخوان داشته باشد و به آن توجه نکند، یک شکستگی کوچک مخصوصا در لگن ممکن است او را ناتوان کند یا منجر به مرگش شود.همچنین آزمایش‌های دوره‌ای کلسترول، قند خون، هورمون تیروئید، سرطان پوست و معاینه‌های دندان پزشکی هم باید در برنامه سلامت سالانه سالمندان قرار گیرد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: