کد خبر: ۲۹۲۰۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۶ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - 2021October 23
«این پیوند، شبیه پیوندی بود که من تاکنون از یک اهداکننده زنده انجام داده ام. بسیاری از کلیه‌های افراد فوت شده بلافاصله کار نمی‌کنند و شروع آن روزها یا هفته‌ها طول می‌کشد.
شفاآنلاین>سلامت>در تحقیقات اخیر، کلیه رشدیافته در یک خوک دستکاری شده ژنتیکی، پس از پیوند به یک بیمار انسانی در طی یک روش پیشگامانه که توسط پزشکان آمریکایی انجام شد، به خوبی و به شکل نرمال کار کرد.
 به گزارش شفاآنلاین:اگر این روش به طور کلی موفقیت آمیز باشد، می‌تواند پیوند اعضا را متحول کند، و مجموعه اندام‌های موجود را تا حد زیادی گسترش دهد.

این جراحی در ماه سپتامبر در شهر نیویورک انجام شد و شامل یک بیمار مرگ مغزی بود که با دستگاه تنفس مصنوعی زنده مانده بود.

کلیه در یک خوک که به صورت ژنتیکی مهندسی شده بود رشد یافته بود.

دکتر «روبرت مونتگومری»، مدیر مؤسسه پیوند لانگون نیویورک که این عمل را انجام داد، می‌گوید: «بعد از اتصال به رگ‌های خونی در قسمت فوقانی ساق پا در خارج از شکم بیمار، کلیه به سرعت شروع به کار طبیعی کرد.»

به گفته مونتگومری، «نتایج قویاً نشان می‌دهند که این نوع اندام در بدن انسان کار می‌کنند.»

وی در ادامه افزود: «این پیوند، شبیه پیوندی بود که من تاکنون از یک اهداکننده زنده انجام داده ام. بسیاری از کلیه‌های افراد فوت شده بلافاصله کار نمی‌کنند و شروع آن روزها یا هفته‌ها طول می‌کشد. اما این نوع کلیه پیوندی بلافاصله جواب داد.»

اعضای بدن خوک مانند کلیه‌ها، قلب، ریه‌ها و کبد که قابل پیوند به افراد هستند چیزی است که محققان مدتها در تلاش برای دستیابی به آن بوده اند.

برچسب ها: پیوند ، کلیه ، پی ، انسان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
بهروز برومند
|
United States
|
۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
0
0
بادرو و خوشنودی از مژده گسترش دانش پزشکی در پیوند کلیه خوک به انسان که امیدواری آن را بدست میدهد تا خرید و فروش کلیه انسان از میان برود. باید بدانیم ایده پیوند از حیوان به انسان از زمان ساخته شدن پارسه بر سر در دروازه ملل تخت جمشید دیاده میشود. و هم اکنون درسر در بازار قیصریه اصفهان کاشی موجودی بچشم میخورد که سر انسان به تن شیری که پاهای پلننگ و بال عقاب و دم اژدها را دارد پیوند شده امید آن را میدهد که خرد انسان پیشرففت دانش پزشکی را درراه سعادت آدمیان زیاد تر نماید. در ادبیات پزشکی نیز پزشک اسماعیل جرجانی در کتاب ارزشمند ذخیره خوارزمشاهی بروشنی نوشته که در ایران برای جایگزین نمودن استخوان شکسته و از بین رفته دست انسان با پیوند اسخخوان پای سگ را بجای دست انسان جایگزین مینمودند. با اندوه با آن گذشته درخشان دانش پزشکی درخشان ایران پیشرفت ننمود و ما بجای دست آوردهای نوین برای از میان بردن بیماری بدوران درمان با حجامت و زالو پس رفته ایم. امید که همانگونه که در پیوند کلیه،وکبد درشیراز و تهران و دیگر استان های ایران بسیار درخشیده ایم بتوانیم در آیینده به آنجا برسیم که اندام های گوناگون گونه حیوانی را آماده نمائیم که جایگزین اندام از میان رفته انسان گردند ایدون باد . بهروزبرومند
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: